ul. Bożego Ciała 26, 31-059 Kraków, tel. (+48) 12-430-59-95

Parafia Bożego Ciała w Krakowie

OGRÓD DUSZY – CHÓR BBC (Bazylika Bożego Ciała)

chorbcc

 

Muzyka jest jak źródło, które nawadnia ogród duszy.

Potrafi dotknąć serce i ukazać to, co nieprzemijające.
Pomaga żyć prawdziwym pięknem.
Łączy to, co ziemskie z tym co niebiańskie.

Muzyka w liturgii powinna łączyć kunszt muzyczny z realnie przeżywaną wiarą. Wierzymy że pojawia się okazja, by tego doświadczyć. Dlatego z radością zapraszamy Cię do Chóru „OGRÓD DUSZY".

Nasze cele:
Intensywny rozwój wokalny – praca z wyśmienitymi instruktorami wokalnymi – poznanie religijnej literatury muzycznej od chorału gregoriańskiego do muzyki współczesnej.
Posługa muzyczna podczas uroczystych liturgii.
Koncerty a'capella, z orkiestrą kameralną i symfoniczną
Wspólne odkrywanie znaczenia śpiewanych tekstów.
Praca w systemie – 1 próba w tygodniu + 1 weekend warsztatowy w miesiącu zakończony śpiewaniem w Bazylice Bożego Ciała.

Zaproszenie jest skierowane do osób, które odkrywają w sobie wrażliwość muzyczną, chcą ją pielegnować i mają doświadczenie śpiewania muzyki wielogłosowej (w chórze nie prowadzimy pracy „u podstaw"). Czytanie nut jest mile widziane, ale nie jest warunkiem koniecznym.
Zaproszenie jest skierowane do osób w przedziale wiekowym 18 – 50 lat.

Wszystkie zainteresowane osoby zapraszam na przesłuchania w następujących terminach (wybieramy jeden termin):

1. 5 listopada 2019 (wtorek) - godz. 19:00

2. 13 listopada 2019 (środa) - godz. 19.00

3. 27 listopada 2019 (środa) - godz. 19.00 (ostatnie przesłuchanie)

Jeśli ktoś nie będzie mógł dotrzeć na przesłuchanie w żadnym z powyższych terminów proszę o kontakt mailowy – Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..
Przesłuchania odbędą się w sali w klasztorze przy Bazylice Bożego Ciała (wejście przez furtę klasztorną).

17 listopada 2019 r. - XXXIII NIEDZIELA ZWYKŁA

aniolyOGŁOSZENIA PARAFIALNE

Przeżywamy dziś III Światowy Dzień Ubogich.Wypominki za zmarłych połączone z Różańcem codziennie, przez wszystkie dni listopada, o godz. 18.20.Za zmarłych poleconych w Wypominkach rocznych modlimy się w każdą niedzielę o godzinie 9.10. Na wypominki roczne przyjmujemy w Kancelarii Parafialnej i w zakrystii do końca listopada.

W liturgii Kościoła w tym tygodniu:

- w poniedziałek wspomnienie bł. Karoliny Kózkówny, dziewicy i męczennicy

- we wtorek wspomnienie bł. Salomei, zakonnicy

- w środę wspomnienie św. Rafała Kalinowskiego

- w czwartek wspomnienie Ofiarowania Najświętszej Maryi Panny

- w piątek wspomnienie Świętej Cecylii patronki muzyki kościelnej.

Więcej…

trojca swOGŁOSZENIA PARAFIALNE

1. W dniu dzisiejszym przeżywamy uroczystość Pierwszej Komunii Świętej Dzieci z naszej Parafii i ze Szkoły Podstawowej nr 11 na ul. Miodowej.
2. W poniedziałek i w środę o godzinie 18.15 Nieszpory połączone
z nabożeństwem czerwcowym. Przez modlitwę pragniemy przygotować się na Odpust Bożego Ciała. Zachęcamy, aby przed Bożym Ciałem przystąpić do spowiedzi. Nie można uzyskać odpustu, jeżeli nie jesteśmy w stanie łaski uświęcającej.
3. W czwartek Uroczystość Bożego Ciała – Odpust Główny w naszej parafii. Suma odpustowa w Boże Ciało o godz. 16.00. pod przewodnictwem ks. Stanisława Kardynała Dziwisza. Po sumie rozpocznie się procesja z Najświętszym Sakramentem ulicami naszej Parafii: Św. Wawrzyńca, wzdłuż Placu Wolnica, Bonifraterską, Trynitarską, Gazową i Św. Wawrzyńca. Zapraszamy na procesję naszych Parafian, Przyjaciół, Dobrodziejów i Gości. Panów zapraszamy do służby porządkowej. Dzieci od I Komunii Świętej, Arcybractwo V Ran Pana Jezusa i Najświętszego Sakramentu, Ministrantów, Lektorów, Dziewczynki do sypania kwiatów. Zapraszamy nowe osoby do asysty procesyjnej Bardzo prosimy, aby nie parkować samochodów wzdłuż trasy procesji. Prosimy
o przystrojenie okien na trasie procesji.


4. W tym dniu będą do nabycia kalendarze cegiełki na 2020 rok z pięknymi fotografiami Bazyliki. Ofiary składane przy tej okazji będą przeznaczone na renowację Bazyliki.
5. Do nabycia jest nowy numer Gościa Niedzielnego oraz Niedzieli.
6. Składamy serdeczne „Bóg zapłać" za ofiary składane na tacę i za ofiary indywidualne na prace prowadzone przy naszej Bazylice. Dziękujemy Rodzicom dzieci od Pierwszej Komunii Świętej za przygotowanie świątyni na dzisiejsze święto, dziękujemy za kwiaty i dekorację. Dziś po Mszach św. ofiary na dzieci z Zambii zbiera siostra Małgorzata, która po błogosławieństwie skieruje do nas swoje słowo.
7. Z naszej wspólnoty zakonnej, przeżywszy 86 lat, odszedł do wieczności ks. Jan Nowak CRL. Ks. Jan przez ostanie lata służył Bogu i ludziom w Parafii Bożego Ciała w Krakowie. Ciało ks. Jana zostanie przywiezione do Bazyliki
z najbliższy wtorek 18 czerwca. Z tej racji we wtorek nie będzie nieszporów Eucharystycznych. Zapraszamy na Mszę św. o godzinie 19.00, podczas której będziemy się modlić za śp. ks. Jana Nowaka. Msza św. pogrzebowa zostanie odprawiona w naszej Bazylice w środę 19 czerwca o godzinie 11.00.
8. Naszym Drogim Parafianom, Gościom i Dobrodziejom życzymy miłej niedzieli, Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Najświętszej i Świętego Stanisława Kazimierczyka, Apostoła Eucharystii.