ul. Bożego Ciała 26, 31-059 Kraków, tel. (+48) 12-430-59-95

Parafia Bożego Ciała w Krakowie

13 października 2019 r. - XXVIII NIEDZIELA ZWYKŁA

kazimierczyk kanonizacjaOGŁOSZENIA PARAFIALNE

 

Nabożeństwo Różańcowe codziennie o godz. 18.20. Zapraszamy na tę modlitwę wszystkich: Dzieci, Młodzież i Dorosłych.

Dzisiaj obchodzimy XIX Dzień Papieski pod hasłem: "Wstańcie! Chodźmy! ". W przedsionkach kościoła po Mszach św. możemy wesprzeć fundację Dzieło Nowego Tysiąclecia. Fundacja zbiera dziś ofiary na stypendia dla młodzieży z niezamożnych rodzin.

W dniu jutrzejszym obchodzimy Dzień Edukacji Narodowej, z tej okazji zapraszamy Nauczycieli, również emerytowanych Wychowawców, Katechetów, pracowników szkół z terenu naszej parafii, w poniedziałek na Msze św. na godz. 19.00 a po Mszy św. na spotkanie w klasztorze.

Zapraszamy na rozważanie Słowa Bożego i Adorację Najświętszego Sakramentu w środę po wieczornej Mszy Świętej w kaplicy Zwiastowania NMP.

W czwartek 17 października przypada 9 rocznica kanonizacji św. Stanisława Kazimierczyka. W tym dniu Msze św. o godz. 12.00 i 19:00 będą sprawowane przy ołtarzu św. Stanisława, także odmówmy litanię do św. Stanisława Kazimierczyka i oddawać mu będziemy cześć przez ucałowanie relikwii. Serdecznie zapraszamy do dziękczynienia za dar kanonizacji.

Czytaj więcej...

20 października 2019 r. - XXIX NIEDZIELA ZWYKŁA

karol wojtyla boze cialoOGŁOSZENIA PARAFIALNE

 

Dziś w bazylice rozpoczynamy misję ewangelizacyjne pod hasłem „Zachwyceni Emmanuelem”. Witamy w naszej wspólnocie parafialnej i zakonnej Ojca Tomasza Nowaka , dominikanina, który wraz z Dominikańskim Ośrodkiem Liturgicznym poprowadzi nas przez ten czas misji. Misję potrwają do piątku włącznie. Prosimy o zabranie programów które są wyłożone w przedsionkach bazyliki i na stoliku pod chórem. Już dziś po Mszy św. godz. 19:00 zapraszamy na Drogę Krzyżową wokół bazyliki i poświęcenie Krzyża Misyjnego. Prosimy o zabranie świec.

We wtorek w liturgii wspomnienie św. Jana Pawła II, papieża.

Czytaj więcej...

6 października 2019 r. - XXVII NIEDZIELA ZWYKŁA

20191005GŁOSZENIA PARAFIALNE

Dzisiaj o godz. 18.00 nabożeństwo różańcowe połączone z procesją do pięciu ołtarzy. Zapraszamy do uczestnictwa wszystkich parafian a szczególnie Arcybractwo, Żywy Różaniec, Ministrantów i Asystę Procesyjną.
W poniedziałek wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Różańcowej a w środę święto bł. Wincentego Kadłubka, biskupa.
W środę o godz. 16.00 Msza Święta dla chorych i w int. chorych.
Zapraszamy na rozważanie Słowa Bożego i Adorację Najświętszego Sakramentu w środę po wieczornej Mszy Świętej w kaplicy Zwiastowania NMP.
W tym tygodniu kancelaria parafialna będzie czynna: w poniedziałek i piątek od 16:00 do 17:30 oraz sobotę od 8:00 do 9:30.
Za tydzień obchodzić będziemy XIX Dzień Papieski pod hasłem: Wstańcie, chodźmy! W przedsionkach kościoła po Mszach św. będziemy mogli wesprzeć fundację Dzieło Nowego Tysiąclecia. Fundacja zbiera ofiary na stypendia dla młodzieży z niezamożnych rodzin.

Czytaj więcej...

29 września 2019 r. - XXVI NIEDZIELA ZWYKŁA

20190922OGŁOSZENIA PARAFIALNE

We wtorek rozpocznie się październik, miesiąc modlitwy różańcowej. W tym miesiącu każdego dnia będziemy modlić się na różańcu w naszej bazylice o godz. 18.20. Serdecznie zapraszamy na tę modlitwę wszystkich. W następną niedzielę procesja różańcowa do pięciu ołtarzy. Rozpocznie się ona o godzinie 18.00. Zapraszamy Arcybractwo, Żywy Różaniec, Ministrantów i Asystę Procesyjną.

W liturgii Kościoła w tym tygodniu obchodzić będziemy:

- w poniedziałek – wspomnienie św. Hieronima prezbitera i doktora kościoła

- we wtorek wspomnienie św. Teresy od Dzieciątka Jezus, dziewicy i doktora kościoła

- w środę – wspomnienie Świętych Aniołów Stróżów;

- w piątek – wspomnienie Świętego Franciszka z Asyżu;

- w sobotę – wspomnienie świętej Faustyny Kowalskiej, dziewicy – w tym dniu o godz. 15.00 nabożeństwo do Bożego Miłosierdzia

Zapraszamy na rozważanie Słowa Bożego i Adorację Najświętszego Sakramentu w środę po wieczornej Mszy Świętej w kaplicy Zwiastowania NMP.

W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca:

- w czwartek całodzienna adoracja Najświętszego Sakramentu,

- w piątek o godz. 11:30 nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa a o godz. 12:00 Eucharystia w intencji czcicieli Najświętszego Serca Pana Jezusa

- w sobotę o godz. 11:15 nabożeństwo ku czci Niepokalanego Serca Maryi a o godz. 12:00 Msza św. w int. darczyńców klasztoru i parafii.

W przyszłą niedzielę na Mszy św. o godz. 11.00 obrzęd poświęcenia różańców dzieciom które w tym roku szkolnym mają przystąpić do I Komunii św. W tym tygodniu kancelaria parafialna będzie czynna: we wtorek od 8:30 do 9:30 oraz środa i piątek od 16:00 do 17:30.

Informujemy że w dniach od 20 do 25 października będą trwały w naszej parafii Misję Ewangelizacyjne które poprowadzą Ojcowie Dominikanie. Zachęcamy do tego aby już dziś zaplanować sobie tak czas aby móc w nich uczestniczyć.

Czytaj więcej...

22 września 2019 r. - XXV NIEDZIELA ZWYKŁA

20190903OGŁOSZENIA PARAFIALNE

W liturgii Kościoła w tym tygodniu obchodzić będziemy:

- w poniedziałek – wspomnienie św. ojca Pio

- w piątek – wspomnienie świętego Wincentego a Paulo, kapłana;

- w sobotę– wspomnienie św. Wacława, męczennika, patrona Katedry Wawelskiej

 

Zapraszamy na rozważanie Słowa Bożego i Adorację Najświętszego Sakramentu w środę po wieczornej Mszy Świętej w kaplicy Zwiastowania NMP

Czytaj więcej...

15 września 2019 r. - XXIV NIEDZIELA ZWYKŁA

1933 fm56569OGŁOSZENIA PARAFIALNE

 

W liturgii Kościoła w tym tygodniu obchodzić będziemy:

- w poniedziałek – świętych męczenników Korneliusza papieża i Cypriana biskupa

- w środę — Święto św. Stanisława Kostki, patrona Polski oraz dzieci i młodzieży.

- w piątek — wspomnienie św. Andrzeja Kim i towarzyszy - męczenników

- w sobotę — święto św. Mateusza — apostoła i ewangelisty

Zapraszamy na rozważanie Słowa Bożego i Adorację Najświętszego Sakramentu w piątek po wieczornej Mszy Świętej w kaplicy Zwiastowania NMP.

W tym tygodniu kancelaria parafialna czynna: w poniedziałek od 16:00 do 17:30, wtorek od 8:30 do 9:30, piątek do 16:00 – do 17:30.

Do nabycia jest nowy numer Gościa Niedzielnego oraz Niedzieli.

Składamy serdeczne „Bóg zapłać" za ofiary złożone w minionym tygodniu, na potrzeby naszej parafii. Dziękujemy za ofiary indywidualne na prace prowadzone przy bazylice. W przyszłą niedzielę comiesięczna zbiórka do puszek na pokrycie wkładu własnego parafii do dotacji na renowację Bazyliki.

Z naszej Rodziny parafialnej do wieczności odeszła + Stanisława Gromek z Gazowej. Polećmy ją Bożemu Miłosierdziu. Wieczny odpoczynek ...

Naszym drogim Parafianom, Gościom i Dobrodziejom życzymy miłej niedzieli, Bożego błogosławieństwa, opieki Matki Najświętszej oraz św. Stanisława Kostki, Patrona Naszej Ojczyzny