ul. Bożego Ciała 26, 31-059 Kraków, tel. (+48) 12-430-59-95

Parafia Bożego Ciała w Krakowie

II Niedziela Wielkiego Postu 2013

II Niedziela Wielkiego Postu
Przeżywamy 2 Niedzielę Wielkiego Postu.

Droga Krzyżowa dziś po zakończeniu Mszy św. południowej około godz. 1300.

Nabożeństwo Gorzkich Żali z kazaniem pasyjnym, błogosławieństwem Eucharystycznym dziś o godz. 1645. Na zakończenie nabożeństwa ucałowanie Relikwii Krzyża św. Za udział w Gorzkich Żalach można uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.

Droga Krzyżowa w Wielkim Poście w naszej bazylice w piątki:

o godz. 16.20 – dla dzieci

o godz. 17.40 – dla młodzieży ( dla kandydatów do bierzmowania)

o godz. 18.30 – dla ogółu parafian;

Spotkania Kandydatów do bierzmowania:

Klasy III Gimnazjum w piątek o godz. 1700

W tym tygodniu 1 piątek i 1 sobota miesiąca. Spowiedź dla dzieci i młodzieży w najbliższy I piątek kilka minut przed Drogą Krzyżową. W najbliższy I piątek nie będzie Mszy św. o godzinie 1700. Dzieci i Młodzież przyjmą Komunię Pierwszo piątkową na zakończenie Drogi Krzyżowej. Bardzo prosimy, szczególnie teraz w Wielkim Poście o spowiedź i Komunię Świętą. Módlmy się o dobre rekolekcje wielkopostne w naszych szkołach i w naszej Parafii.

Dzisiaj przy naszej Bazylice Wolontariusze z Dzieła Pomocy św. O. Pio od Ojców Kapucynów rozdają ulotki z informacją o możliwości odpisania 1 % podatku na ich działalność. Dzieło pomocy Ojca Pio pomaga bezdomnym naszego miasta.

Składamy serdeczne Bóg zapłać za ofiary na nasze Zakonne Wyższe Seminarium Duchowne, na potrzeby Parafii i za kolejne ofiary na nagłośnienie w naszej bazylice.

Z naszej Rodziny Parafialnej Bóg odwołał do wieczności + Wiesławę Bruzda z ul. Brzozowej i + Krzysztofa Wiśniewskiego z ul. Starowiślnej. Polecajmy ich Bożemu Miłosierdziu. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie …

Wszystkim Uczestnikom Ofiary Eucharystycznej, naszym Drogim Parafianom, Gościom i Dobrodziejom życzymy miłej niedzieli, Bożego błogosławieństwa, opieki Matki Zbawiciela i św. Stanisława Kazimierczyka.

Księża Kanonicy Regularni Laterańscy