ul. Bożego Ciała 26, 31-059 Kraków, tel. (+48) 12-430-59-95

Parafia Bożego Ciała w Krakowie

V Niedziela Wielkiego Postu 2013

V Niedziela Wielkiego Postu
Razem ze wszystkimi Wierzącymi w Boga i ze wszystkimi Ludźmi dobrej woli na całej ziemi dziękujemy Panu Bogu na dar nowego Papieża; za Papieża Franciszka. Otoczmy nowego Papieża darem naszej modlitwy. W sposób szczególny zanośmy te błagania przez wstawiennictwo N. Maryi Panny i Świętego Józefa. We wtorek o godzinie 1900 Msza św. w intencji Papieża Franciszka. Serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy za naszego Papieża.

Dziś w 5 Niedzielę Wielkiego postu w naszej Parafii rozpoczynamy REKOLEKCJE WIELKOPOSTNE. Witamy bardzo serdecznie Ks. Marka Norasa, tegorocznego Rekolekcjonistę. Zapraszamy na te rekolekcje. Skorzystajmy z rekolekcji i ze spowiedzi świętej. Nie zmarnujmy tych łask, jakie daje nam Bóg. Szczegółowy plan rekolekcji znajduje się w gablotach, na stronie internetowej www.bozecialo.net i w przedsionkach bazyliki. Zabierzmy ten program dla siebie, ale także dla naszych sąsiadów, bliskich i przyjaciół. Zapraszajmy na rekolekcje także do tych, którzy już od dawna nie byli do spowiedzi i do Komunii św.

Droga Krzyżowa dziś po zakończeniu Mszy św. południowej około godz. 1310.

Nabożeństwo Gorzkich Żali z kazaniem pasyjnym, błogosławieństwem Eucharystycznym dziś o godz. 1700.

Droga Krzyżowa w Wielkim Poście w naszej bazylice w piątki:

o godz. 16.20 – dla dzieci

o godz. 17.40 – dla młodzieży (dla kandydatów do bierzmowania)

o godz. 18.30 – dla ogółu parafian

Spotkanie Kandydatów do bierzmowania: Klasy 3 Gimnazjum w piątek o 1700.

Przyszła niedziela – to Niedziela Palmowa – rozpoczyna obchody W. Tygodnia. Poświęcenie palm na wszystkich Mszach. Uroczysta Msza poprzedzona procesją z palmami rozpocznie się przy wejściu do klasztoru o 1100. Po tej Mszy konkurs dla dzieci na najpiękniej wykonaną palmę.

W kancelarii i zakrystii można zapisywać chorych i starszych parafian, aby w Wielki Poniedziałek [25 marca] odwiedził ich kapłan ze spowiedzią i Komunią św. Zatroszczmy się o to aby nikt w naszym otoczeniu nie pozostał bez duchowego przygotowania na święta Paschy.

Dziękujemy za modlitwy w intencji dobrego wyboru nowego Papieża i w intencji dobrego przeżycia rekolekcji parafialnych. Dziękujemy za ofiary na potrzeby Parafii, za kolejne ofiary na nagłośnienie i za ofiary na kwiaty do Bożego Grobu.

Z naszej rodziny parafialnej do wieczności odeszli: + Bohdana Malik z ul. Starowiślnej i + Antoni Mazgaj z ul. Św. Wawrzyńca. Wieczny odpoczynek…

Naszym drogim parafianom, miłym gościom i dobrodziejom, życzymy miłej niedzieli, Bożego błogosławieństwa i opieki św. Józefa Patrona Kościoła Świętego i naszego miasta Krakowa.

Kanonicy Regularni Laterańscy