ul. Bożego Ciała 26, 31-059 Kraków, tel. (+48) 12-430-59-95

Parafia Bożego Ciała w Krakowie

Niedziela Palmowa Męki Pańskiej 2013

Niedziela Palmowa Męki Pańskiej
Dziś Niedziela Palmowa Męki Pańskiej, ostatnia niedziela Wielkiego Postu, w Liturgii świętej wspominamy uroczysty wjazd Chrystusa Pana do Jerozolimy. W przedsionkach kościoła prowadzona jest kwesta świąteczna na Środowiskowy Dom Samopomocy przy ul. Józefa 1.

Droga Krzyżowa dziś po Mszy św. południowej. Gorzkie Żale o godz. 1645.

W poniedziałek od godz. 800 odwiedzimy chorych zgłoszonych do spowiedzi świątecznej.

Tak jak w poprzednich latach, tak i w tym roku Caritas naszej Diecezji proponuje nam pomoc w wypełnianiu druków PIT. Rozliczenia tego można będzie dokonać w kancelarii naszej Parafii jutro i we wszystkie poniedziałki kwietnia w godz. od 1830 do 2000.

Porządek nabożeństw Świętego Triduum Paschalnego:

W Wielki Czwartek -Msza Święta Wieczerzy Pańskiej o godz. 1900, po Mszy św. przeniesienie Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie do „Ciemnicy”. Adoracja w „Ciemnicy” potrwa do godziny 2200.

W Wielki Piątek – Liturgia Męki Pańskiej, Adoracja Krzyża Świętego i Komunia św. o godz. 1900. W tym dniu nie odprawia się Mszy św. Po nabożeństwie przeniesienie Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie do Grobu Pańskiego. Adoracja przy Grobie Pańskim będzie trwała do godziny 2400. Wznowienie adoracji w sobotę o godz. 6 rano. Kościół pomiędzy godziną 24 w nocy a 6 rano będzie zamknięty.

Po zakończeniu Liturgii wielkopiątkowej rozpoczęcie Nowenny do Miłosierdzia Bożego.

W Wielki Piątek Droga Krzyżowa ulicami Kazimierza, rozpoczęcie o godz. 1500 na Skałce, zakończenie przy naszej bazylice.

W Wielki Piątek obowiązuje post ścisły i nie można korzystać z dyspensy, a używanie w tym dniu alkoholu byłoby znakiem braku szacunku dla Męki Pańskiej.

W Wielką Sobotę - Liturgia Wigilii Wielkanocnej i uroczysta Msza św. o godz. 1900. W tym dniu przynosimy ze sobą do kościoła świece.

Poświęcenie pokarmów w Wielką Sobotę od godz. 1000 do godz. 1700, [co pół godziny].

W Wielką Sobotę zachęcamy wiernych do powstrzymywania się od pokarmów mięsnych, czyli do postu jakościowego. Adoracja Pana Jezusa przy Grobie Pańskim trwać będzie do godz. 2100.

W Wielki Czwartek, Piątek i Sobotę Liturgia Godzin zwana „Ciemną Jutrznią” o godz. 700 rano. W te dni Komunię świętą udziela się tylko w czasie wieczornych nabożeństw.

Dyżur księży w konfesjonale i możliwość skorzystania z Sakramentu Pokuty w Wielki Piątek i w Wielką Sobotę od godz. 700 – 1900.

Rezurekcja - uroczysta procesja wokół kościoła i Msza św. w niedzielę o godz. 600. Zapraszamy na procesję Arcybractwo, zapraszamy chętne dzieci i dorosłych do Asysty Procesyjnej, zapraszamy Służbę Liturgiczną Ołtarza, zapraszamy Dzieci, Młodzież, Ministrantów i Lektorów.

Suma w Uroczystość Zmartwychwstania Pańskiego i w poniedziałek w oktawie Wielkanocy o godz. 1100.

Zachęcamy wszystkich naszych Parafian i Gości do licznego udziału w Świętym Triduum Paschalnym i do przyjmowania Komunii świętej.

Z naszej Rodziny parafialnej odeszli do wieczności: + Irena Kardas z ul. Brzozowej i + Aleksander Koniec z ul. Starowiślnej. Polećmy ich Bożemu Miłosierdziu. Wieczny odpoczynek …

Wszystkim Uczestnikom Ofiary Eucharystycznej, naszym Drogim Parafianom, Gościom i Dobrodziejom życzymy spokojnego i zdrowego wypoczynku niedzielnego, Bożej opieki, błogosławieństwa i obfitych łask z przeżycia Wielkiego Tygodnia. Pozdrawiamy ludzi chorych, starszych i samotnych zapewniając ich o pamięci w modlitwach. Świętego Stanisława Kazimierczyka prosimy o szczególna pomoc i opiekę.

Księża Kanonicy Regularni Laterańscy