ul. Bożego Ciała 26, 31-059 Kraków, tel. (+48) 12-430-59-95

Parafia Bożego Ciała w Krakowie

2 Niedziela Wielkanocna - Miłosierdzia Bożego 2013

2 Niedziela Wielkanocna - Miłosierdzia Bożego
Dziś odpust główny w Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Łagiewnikach. „Nie znajdzie żadna dusza usprawiedliwienia, dopóki się nie zwróci z ufnością do Bożego Miłosierdzia”. „Kto w tym dniu przystąpi do źródeł życia (Spowiedź i Komunia Święta), ten dostąpi zupełnego odpuszczenia win i kar” – słowa te, wypowiedział Pan Jezus do św. Siostry Faustyny.

Dzisiejsza niedziela rozpoczyna w Kościele Tydzień Miłosierdzia. Hasłem tegorocznego Tygodnia Miłosierdzia: „Wiara żywa uczynkami”.

Dzisiaj, w naszej Bazylice o godzinie 1730 Młodzież naszej Parafii i Młodzież Parafii św. Katarzyny od OO. Augustianów przyjmie sakrament bierzmowania. Zapraszamy na tę uroczystość wszystkich Parafian. Prosimy o modlitwę w intencji kandydatów do Bierzmowania, aby godnie przyjęli sakrament Ducha Świętego i żeby przez całe życie chcieli naśladować Chrystusa i umieli bronić wartości chrześcijańskich.

Jutro Uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Zawsze ta uroczystość była obchodzona 25 marca. W tym roku, ze względu na Wielki Tydzień uroczystość będzie obchodzona jutro. Z racji Dnia Świętości Życia na Mszy św. o 1900 osoby chętne złożą przyrzeczenia Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. Zachęcamy do tej 9-cio miesięcznej modlitwy w int. nienarodzonego dziecka, znajdującego się w niebezpieczeństwie zagłady i jego rodziców. Formularze do duchowej adopcji są na ołtarzu Matki Bożej Łaskawej. Ci którzy jutro rozpoczną duchową adopcję do kościoła przynoszą świece.

W poniedziałki kwietnia od 1830 w salce parafialnej można skorzystać z pomocy przy wypełnieniu druku PIT.

W środę o godzinie 1600 Msza święta dla chorych i w intencji chorych.

Trwają zapisy na parafialną pielgrzymkę do Częstochowy zaplanowaną na 21 kwietnia. Mamy już komplet do 1-go autokaru i 20 osób do 2-go. Wybierzmy się Na jasną Górę sami. Zachęćmy innych. Gorąco zapraszamy do wspólnego pielgrzymowania.

Składamy serdeczne podziękowania za ofiary składane na tacę i za ofiary indywidualne na nowe nagłośnienie w naszej Bazylice. „Bóg zapłać” wszystkim którzy nie są obojętni i wspierają nasze wspólne dzieło.

Z naszej Rodziny Parafialnej odeszła do wieczności + Józefa Motyka z ul. Świętego Sebastiana. Wieczny odpoczynek…

Wszystkim Uczestnikom tej Mszy świętej życzymy wielu łask od Miłosiernego Pana Jezusa. Bożego błogosławieństwa i obfitości darów Ducha Świętego życzymy wszystkim, którzy dzisiaj przyjmą w naszej Bazylice Sakrament Bierzmowania

Kanonicy Regularni Laterańscy