ul. Bożego Ciała 26, 31-059 Kraków, tel. (+48) 12-430-59-95

Parafia Bożego Ciała w Krakowie

5 Niedziela Wielkanocna 2013

5 Niedziela Wielkanocna
Dzisiejsza niedziela to V Niedziela Wielkanocna. Zapraszamy na Nieszpory na godzinę 1730. Po Nieszporach Modlitwy na zakończenie dnia.
Dzisiaj na Placu Wolnica, o godzinie 1600 będzie kontynuowana Ewangelizacja: głoszenie Chrystusa Zmartwychwstałego. Serdecznie zapraszamy na Ewangelizację. Nasza obecność na Ewangelizacji jest wyznaniem naszej wiary.
Jutro, w poniedziałek od 1830 w salce parafialnej można skorzystać z pomocy przy wypełnieniu druku PIT.
We wtorek o godz. 1200 Msza św. w int. Wizytatora Polskiej Prowincji Zakonu Kanoników Regularnych Laterańskich – ks. Mariana Szczeciny – z okazji Jego imienin.
We wtorek rozpoczynamy nabożeństwo majowe. We wtorek nabożeństwo majowe i procesja wokół bazyliki z Najświętszym Sakramentem o godz. 1815.
Nabożeństwo majowe będzie odprawiane codziennie o 1830. Zachęcamy do licznego udziału w tych modlitwach ku czci Najświętszej Maryi Panny.
W piątek Uroczystość Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski. Pamiętajmy o modlitwie w intencji Ojczyzny. Msze św. 3 maja będą odprawiane jak w każdą niedzielę.
Z racji Pierwszego Piątku zachęcamy Dzieci i Dorosłych do spowiedzi i Komunii Świętej.
W sobotę święto św. Floriana, męczennika – patrona miasta Krakowa, oraz strażaków i hutników.
Stowarzyszenie Rodzin Katolickich organizuje Kolonie letnie dla dzieci w Świnoujściu, w dniach od 16 do 28 lipca. Informacje na temat organizacji Kolonii Letnich znajdziemy w gablotach w przedsionkach bazyliki.
W następną niedzielę w naszej Bazylice święto, doroczna uroczystość i odpust ku czci Świętego Stanisława Kazimierczyka. Uroczysta Msza ku czci św. Stanisława w intencji jego czcicieli o godz. 1900. Mszy będzie przewodniczył Opat Generalny Kanoników Regularnych Giuseppe Cipolloni z Rzymu. On też wygłosi homilię. Na tę uroczystość przybędą również nadzwyczajni szafarze Komunii Świętej, którym patronuje św. Stanisław. Zapraszamy na to święto wszystkich naszych Parafian, Przyjaciół i Dobrodziejów naszej Parafii.
Składamy Bóg zapłać za ofiary na nasze Zakonne Seminarium Duchowne i na potrzeby naszej Parafii. Dziękujemy za kolejne ofiary indywidualne na nagłośnienie.
Uczestnikom Ofiary Eucharystycznej, naszym Drogim Parafianom, Gościom i Dobrodziejom życzymy miłej niedzieli i Bożego błogosławieństwa. Całą naszą Rodzinę Parafialną zawierzamy nieustannej opiece Matki Najświętszej i Świętego Stanisława Kazimierczyka.
Kanonicy Regularni Laterańscy