ul. Bożego Ciała 26, 31-059 Kraków, tel. (+48) 12-430-59-95

Parafia Bożego Ciała w Krakowie

6 Niedziela Wielkanocna – 10.05.2015

10Ogłoszenia Duszpasterskie 
Przeżywamy 6 Niedzielę Wielkanocną.

Dzisiaj tradycyjna procesja z Wawelu na Skałkę ku czci św. Stanisława Biskupa i Męczennika. Razem z mieszkańcami Krakowa i całej naszej Archidiecezji prosimy o opiekę Świętego Stanisława nad naszą Ojczyzną.

Nabożeństwa majowe codziennie o 18.30. Serdecznie zapraszamy na nabożeństwo majowe dzieci, młodzież i dorosłych.

W poniedziałek, wtorek i środę przypadają dni modlitw o urodzaje i za kraje głodujące.

W środę przypada 8 rocznica koronacji obrazu Matki Zbawiciela. W tym samym dniu 13 maja przypada wspomnienie Najświętszej Maryi Panny z Fatimy. Zapraszamy na wieczorną Mszę Świętą, abyśmy mogli wspólnie dziękować Matce Najświętszej za Jej opiekę nad nami.

W czwartek przypada święto Św. Macieja, Apostoła, dzień imienin Księdza Macieja Guziejko CRL. Msza Święta w intencji Ks. Solenizanta w czwartek o godz. 12.00.

W sobotę święto Świętego Andrzeja Boboli, kapłana i męczennika, Patrona Polski

W przyszłą niedzielę obchodzić będziemy uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego.

Zgodnie z prośbą Papieża Franciszka i apelem naszego Metropolity Krakowskiego Stanisława Dziwisza taca w przyszłą niedzielę będzie przeznaczona na dotkniętych tragedią trzęsienia ziemi w Nepalu i krajach ościennych. Prosimy o pomoc. Numer konta bankowego jest wywieszony w przedsionkach naszej Bazyliki i na stronach internetowych Caritas.

Składamy serdeczne „Bóg zapłać” za ofiary złożone na nasze zakonne Wyższe Seminarium Duchowne i na potrzeby Parafii.

Uczestnikom Ofiary Eucharystycznej, naszym Drogim Parafianom, Gościom i Dobrodziejom życzymy miłej niedzieli i Bożego błogosławieństwa. Naszą Parafię i całą Ojczyznę zawierzamy nieustannej opiece Matki Zbawiciela i Świętego Stanisława, Biskupa i Męczennika.
Kanonicy Regularni Laterańscy