ul. Bożego Ciała 26, 31-059 Kraków, tel. (+48) 12-430-59-95

Parafia Bożego Ciała w Krakowie

31 MAJA 2015 R. UROCZYSTOŚĆ NAJŚWIĘTSZEJ TRÓJCY

albumpi-051OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE  

Przeżywamy Uroczystość Najświętszej Trójcy. Odpust u Bonifratrów. W dniu dzisiejszym kończy się okres spowiedzi wielkanocnej.

Dzieci z klas III przystąpiły do I Komunii Świętej. Przez cały tydzień dzieci będą przychodziły na swój biały tydzień na godzinę 17.30 [oprócz Czwartku].

Zapraszamy na Nabożeństwo Majowe o godz. 18.15. Dzisiaj zakończenie nabożeństwa majowego połączone z procesją Eucharystyczną wokół Bazyliki. Zapraszamy Arcybractwo, Asystę i Służbę Liturgiczną Ołtarza.

Od jutra zaczynamy Nabożeństwo Czerwcowe codziennie o godz. 18.30. Jutro, we wtorek i w środę Nabożeństwo czerwcowe będzie połączone z Nieszporami. Przez modlitwę pragniemy jak najlepiej przygotować się na Odpust Bożego Ciała. Zachęcamy, aby przed odpustem przystąpić do spowiedzi. Nie można uzyskać odpustu, jeżeli nie jesteśmy w stanie łaski uświęcającej.

W czwartek Uroczystość Bożego Ciała – Odpust Główny w naszej parafii. Suma odpustowa w Boże Ciało o godz. 12.15. Po sumie procesja z Najświętszym Sakramentem wokół Bazyliki. Zapraszamy Arcybractwo, Asystę i Służbę Liturgiczną Ołtarza

W Boże Ciało uroczyste Nieszpory Eucharystyczne o godzinie 17.00. Po Nieszporach wyruszy procesja z Najświętszym Sakramentem, która przejdzie ulicami naszej parafii: Św. Wawrzyńca, wzdłuż Placu Wolnica, Bonifraterską, Trynitarską, Gazową i powrót do bazyliki ulicą Św. Wawrzyńca. Prosimy Parafian o liczny i czynny udział w procesji. Zapraszamy Gości. Nieszpory poprowadzi i kazanie wygłosi Nowy Opat Tyniecki Ojciec Szymon Hiżycki OSB.

Panów zapraszamy do służby porządkowej. Zapraszamy na procesją wszystkich: Dzieci od I Komunii Świętej, Arcybractwo V Ran Pana Jezusa i Najświętszego Sakramentu, Ministrantów, Lektorów, Dziewczynki do sypania kwiatów. Przy okazji dorocznego odpustu zwracamy się z serdeczną prośbą. W naszej procesji jest coraz mniej osób. Jeżeli nie znajdą się nowi chętni do asysty i do procesji to nasze procesje staną się bardzo ubogie. Zapraszamy nowe osoby do procesji i dziewczynki po I Komunii Świętej do asysty. Bardzo prosimy, aby nie parkować samochodów wzdłuż trasy procesji. Prosimy też o przystrojenie okien na trasie procesji.

Dziękujemy za ofiary na nasze Zakonne Wyższe Seminarium Duchowne i na potrzeby Parafii. Dziękujemy za kwiaty ofiarowane do świątyni.

W przedsionkach Bazyliki trwa zbiórka podpisów pod projektem ustawy zapewniającym prawo do życia dla każdego poczętego dziecka. Gorąco zachęcamy do poparcia tej ustawy poprzez złożenie własnego podpisu.

Naszym Parafianom Gościom i Dobrodziejom życzymy wszelkich łask na przeżycie Uroczystości Bożego Ciała. Niech Święty Stanisław Kazimierczyk, Apostoł Eucharystii uprosi nam łaskę jak najowocniejszego przeżycia Uroczystości Bożego Ciała.

Kanonicy Regularni Laterańscy