ul. Bożego Ciała 26, 31-059 Kraków, tel. (+48) 12-430-59-95

Parafia Bożego Ciała w Krakowie

14 CZERWCA 2015 R - 11 NIEDZIELA ZWYKŁA

14OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 

Przeżywamy 11 Niedzielę Zwykłą. Nabożeństwo Czerwcowe w naszej Bazylice codziennie o godzinie 18.30. Serdecznie zapraszamy na to uwielbianie Serca Jezusowego. Bóg ma dla nas Serce pełne miłości – niech to nabożeństwo będzie naszą odpowiedzią na Bożą miłość do nas.

W liturgii Kościoła w nadchodzącym tygodniu wspominać będziemy:
- we wtorek wspomnienie Bł. Jolanty, zakonnicy;
- w środę wspomnienie Św. Brata Alberta Chmielowskiego, zakonnika;

We wtorek 16 czerwca spotkanie kandydatów do bierzmowania z klas I i II Gimnazjum. Zapraszamy na to spotkanie. Jest to ostatnie spotkanie formacyjne w tym roku szkolnym.

Nasza Parafia organizuje pielgrzymki autokarowe do Gietrzwałdu we wrześniu i do Włoch śladami Św. Jana Pawła II i Św. O. Pio. Informacje są umieszczone w gablotkach bazyliki i na stronach internetowych Parafii. Zapraszamy do wspólnego pielgrzymowania.

Za tydzień po Mszach Stowarzyszenie Rodzin Katolickich naszej Parafii będzie prowadziło zbiórkę pieniędzy na kolonie letnie dla dzieci. Dzięki pomocy ludzi dobrej woli kilkoro dzieci będzie mogło wyjechać na kolonie. Ta pomoc jest bardzo potrzebna i już dziś w imieniu dzieci bardzo o nią prosimy.

Składamy serdeczne Bóg zapłać za ofiary na potrzeby Parafii i za kwiaty ofiarowane do bazyliki. Bóg zapłać za ofiary indywidualne na prace prowadzone przy bazylice.

Z naszej Rodziny Parafialnej odeszła do wieczności: + Krystyna Csorich – Wójtowicz z ul. Rzeszowskiej. Polećmy ją Miłosierdziu Bożemu: Wieczny odpoczynek ...

Wszystkim Uczestnikom Ofiary Eucharystycznej, naszym Drogim Parafianom, Gościom i Dobrodziejom życzymy dobrej niedzieli, Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Najświętszej. O wstawiennictwo u Bożego tronu w sposób szczególny w tym tygodniu prosimy naszego Parafianina – Świętego Brata Alberta.

Kanonicy Regularni Laterańscy