ul. Bożego Ciała 26, 31-059 Kraków, tel. (+48) 12-430-59-95

Parafia Bożego Ciała w Krakowie

12 NIEDZIELA ZWYKŁA - 21 CZERWCA 2015 R

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 

Przeżywamy 12 Niedzielę Zwykłą. Nabożeństwo Czerwcowe w naszej Bazylice codziennie o godzinie 18.30. Serdecznie zapraszamy na to uwielbianie Serca Jezusowego. Bóg ma dla nas Serce pełne miłości – niech to nabożeństwo będzie naszą odpowiedzią na Bożą miłość do nas.

W środę uroczystość Narodzenia Świętego Jana Chrzciciela – dzień imienin naszego Współbrata Ks. Jana Nowaka CRL. Msza święta imieninowa Ks. Jana w środę o godzinie 12.00. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.

Msza Święta na zakończenie roku szkolnego i katechetycznego dla uczniów Szkoły Podstawowej nr 11 w czwartek o godz. 10.00. Msza Święta na zakończenie roku szkolnego i katechetycznego dla uczniów Szkół Średnich w piątek o godzinie 9.00. Zapraszamy na te Msze Święte Uczniów, Nauczycieli i Rodziców.

Nasza Parafia organizuje pielgrzymki autokarowe: we wrześniu do Warszawy i Gietrzwałdu; październiku do Włoch śladami Św. Jana Pawła II i Św. O. Pio. Informacje są umieszczone w gablotkach bazyliki i na stronach internetowych Parafii. Zapraszamy do wspólnego pielgrzymowania.

Dzisiaj po Mszy Świętej Stowarzyszenie Rodzin Katolickich naszej Parafii zbiera pieniądze na kolonie letnie dla dzieci. Dzięki pomocy ludzi dobrej woli kilkoro dzieci będzie mogło wyjechać na kolonie. Ta pomoc jest potrzebna i dlatego w imieniu dzieci o nią prosimy.

Zapraszamy dzieci z rodzicami na warsztaty ceramiczne. Warsztaty odbędą się w najbliższą sobotę o godz. 11.00 w salkach katechetycznych. Koszt warsztatów wynosi 25 zł. Całkowity dochód przeznaczony jest na kolonie letnie dla dzieci z naszej Parafii.

Składamy serdeczne Bóg zapłać za ofiary na potrzeby Parafii i za kwiaty ofiarowane do bazyliki. Bóg zapłać za ofiary indywidualne na prace prowadzone przy bazylice.

W piątek o godzinie 19.00 Msza Święta za zmarłych poleconych w wypominkach rocznych. Polećmy teraz Miłosierdziu Bożemu wszystkich zmarłych z naszych Rodzin i z naszej Parafii: Wieczny odpoczynek ...

Wszystkim Uczestnikom Ofiary Eucharystycznej, naszym Drogim Parafianom, Gościom i Dobrodziejom życzymy dobrej niedzieli, Bożego błogosławieństwa, opieki Matki Najświętszej i Świętego Stanisława Kazimierczyka.
Kanonicy Regularni Laterańscy