ul. Bożego Ciała 26, 31-059 Kraków, tel. (+48) 12-430-59-95

Parafia Bożego Ciała w Krakowie

13 NIEDZIELA ZWYKŁA - 28 CZERWCA 2015 R

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 

Przeżywamy 13 niedzielę zwykłą w Roku Liturgicznym Kościoła.

Nabożeństwo czerwcowe dzisiaj i jutro o 18.30. Zakończenie Nabożeństwa Czerwcowego połączone z Procesją Eucharystyczną wokół Bazyliki we wtorek o godzinie 18.15. Zapraszamy serdecznie.

Jutro, w poniedziałek , Uroczystość Świętych Apostołów Piotra i Pawła. W tym dniu szczególną modlitwą otaczamy Ojca św. Papieża Franciszka, który jest następcą św. Piotra Apostoła. W poniedziałek Msza św. o godzinie 12.00 w intencji Ks. Proboszcza Piotra Walczaka CRL. Jutro Msze święte będą odprawiane jak w dzień zwykły. Taca zbierana jutro będzie przeznaczona na Stolicę Apostolską.

Rozpoczęły się wakacje dla dzieci i młodzieży i czas urlopów dla dorosłych. Zachęcamy, aby czas wolny od zajęć wykorzystać na odpoczynek i umocnienie więzi z rodziną. Niech podczas wakacji i urlopów nikomu z nas nie zabraknie czasu na codzienną modlitwę i niedzielną Mszę Świętą. Prosimy wszystkich przebywających na wakacjach i urlopach o zachowanie przepisów bezpieczeństwa, aby te wakacje wszyscy przeżyli bezpiecznie.

Nasza Parafia organizuje pielgrzymki autokarowe: we wrześniu do Warszawy i Gietrzwałdu; październiku do Włoch śladami Św. Jana Pawła II i Św. O. Pio. Informacje są umieszczone w gablotkach bazyliki i na stronach internetowych Parafii. Zapraszamy do wspólnego pielgrzymowania.

W tym tygodniu 1 czwartek, 1 piątek i 1 sobota miesiąca. Msza św. ku czci Najśw. Serca Pana Jezusa w piątek o 12.00. Msza Św. ku czci Niepokalanego Serca Maryi w sobotę o 12.00. Msza Święta w sobotę o 12.00 jest odprawiana w int. Dobrodziejów Parafii i Klasztoru Bożego Ciała.

W czwartek o godzinie 18.30 Nieszpory. Zapraszamy i gorąco zachęcamy do wspólnej modlitwy Psalmami.

Składamy serdeczne Bóg zapłać za ofiary na potrzeby Parafii i za kwiaty ofiarowane do bazyliki. Dziękujemy za ofiary na kolonie letnie dla dzieci. Bóg zapłać za ofiary indywidualne na prace prowadzone przy bazylice.

Wszystkim Uczestnikom Ofiary Eucharystycznej życzymy miłej niedzieli i Bożego błogosławieństwa. Dzieciom, młodzieży i przebywającym na wakacjach i urlopach życzymy zdrowego i radosnego wypoczynku. Przez wstawiennictwo Świętych Apostołów Piotra i Pawła prosimy Boga, aby błogosławił Ojcu Świętemu i całemu Kościołowi Świętemu.

Kanonicy Regularni Laterańscy