ul. Bożego Ciała 26, 31-059 Kraków, tel. (+48) 12-430-59-95

Parafia Bożego Ciała w Krakowie

15 Niedziela Zwykła - 12 lipca 2015

albumpi-015OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
 
 
 
Dzisiejsza Niedziela to 15 Niedziela Zwykła w ciągu roku liturgicznego. W liturgii Kościoła obchodzić będziemy w tym tygodniu:
 
- w poniedziałek wsp. Św. Pustelników Andrzeja Świerada i Benedykta 
 
- w środę – wsp. św. Bonawentury biskupa i doktora Kościoła
 
- w czwartek – wsp. Najśw. Maryi Panny z Góry Karmel 
 
    [Matki Bożej Szkaplerznej];
 
 
W każdy czwartek całodzienna Adoracja Najświętszego Sakramentu. Zapraszamy do Adoracji Najświętszego Sakramentu. W czwartek o godzinie 12.00 Różaniec w int. nowych powołań do kapłaństwa, o godz. 15.00 Koronka do Bożego Miłosierdzia. 
 
 
 
Dzisiaj i w czwartek Nieszpory o godzinie 18.30. Msza św. w int. próśb i podz. do Św. Stanisława Kazimierczyka w poniedziałek o godz. 8.00 i w czwartek o godz. 19.00. Msza św. w intencji próśb i podziękowań do Matki Bożej w środę o godz. 19.00. W piątek o godz. 18.30 Droga Krzyżowa.
 
 
 
 Od czwartku grupa dzieci i młodzieży [45 osób + Opiekunowie] naszej Parafii przebywa na kolonii letniej w Darłowie, nad Morzem Bałtyckim. Dziękujemy Stowarzyszeniu Rodzin Katolickich Parafii Bożego Ciała i Księdzu Maciejowi Guziejko za trud włożony w organizację tych kolonii. Dziękujemy naszym drogim Parafianom i wszystkim Dobrodziejom za pomoc finansową. 
 
 
 
Składamy serdeczne „Bóg zapłać” za ofiary złożone w minionym tygodniu na potrzeby naszej Parafii. Dziękujemy za kwiaty.
 
 
 
Z funduszu naszej Prowincji Zakonu Kanoników Regularnych Laterańskich prowadzone są prace ziemne przy rekultywacji trawników i ułożeniu chodników wokół Bazyliki. SKOZK wznowił prace konserwatorskie przy naszej Bazylice. Obecnie trwają przygotowania do konserwacji fragmentu sufitu nad prezbiterium.
 
 
 
Z naszej Rodziny Parafialnej do wieczności odeszli: + Bogusław Zaszczudłowicz z ul. Józefa i + Stanisław Chudy z ul. Św. Wawrzyńca. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…
 
 
 
Wszystkim Uczestnikom Ofiary Eucharystycznej: naszym Drogim Parafianom,  Gościom i Dobrodziejom życzymy: miłej niedzieli, Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Bożej. Wszystkim przebywającym na wakacjach i urlopach życzymy zdrowego i bezpiecznego wypoczynku.
 
 
 
Kanonicy Regularni Laterańscy