ul. Bożego Ciała 26, 31-059 Kraków, tel. (+48) 12-430-59-95

Parafia Bożego Ciała w Krakowie

16 NIEDZIELA ZWYKŁA - 19 LIPCA 2015 R

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE  

Dzisiejsza Niedziela to 16 Niedziela Zwykła.

W liturgii Kościoła w tym tygodniu obchodzić będziemy:
w poniedziałek – wspomnienie bł. Czesława, kapłana;
w środę – wspomnienie świętej Marii Magdaleny;
w czwartek – święto św. Brygidy, zakonnicy, patronki Europy;
w piątek – wspomnienie św. Kingi, dziewicy;
w sobotę – święto św. Jakuba, Apostoła i wspomnienie św. Krzysztofa, patrona podróżujących i kierowców. W sobotę, we wspomnienie św. Krzysztofa na Mszach Świętych o godz. 12.00 i 19.00 modlić się będziemy w intencji kierowców. Po Mszach Świętych o godz. 12.00 i 19.00 będzie poświęcenie pojazdów. Prosimy, aby przed Mszami wjeżdżać samochodami na teren wokół Bazyliki.

W dniach od 6 do 15 sierpnia będzie trwała pielgrzymka piesza z Warszawy na Jasną Górę. Do pielgrzymowania zaprasza Przewodnik Grupy Kanonickiej – ks. Łukasz Bugała CRL. Więcej informacji na plakatach w przedsionkach Bazyliki.

Trwają kolonie letnie dla dzieci naszej Parafii. Dzieci i młodzież wypoczywają w Darłowie nad Bałtykiem. Dziękujemy Stowarzyszeniu Rodzin Katolickich naszej Parafii. Dziękujemy Ks. Maciejowi, Organizatorom, Parafianom i Dobrodziejom za pomoc w zorganizowaniu tych kolonii.

W następną niedziele gościć będziemy Misjonarzy Oblatów Maryi Niepokalanej. Wygłoszą Słowo Boże i będą rozprowadzać kalendarz misyjny – dochód z rozprowadzanych kalendarzy jest przeznaczony a misje.

Serdeczne „Bóg zapłać” za ofiary złożone w ubiegłym tygodniu na potrzeby naszej parafii. Dziękujemy za kolejne ofiary indywidualne na prace prowadzone przy naszej bazylice. Dziękujemy za kwiaty ofiarowane do Bazyliki.

Z naszej Rodziny Parafialnej do wieczności odeszli: + Marcin Bafia z ul. Wrzesińskiej i + Krystyna Dudek ul. Starowiślnej. Polecajmy ich Miłosierdziu Bożemu. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

Wszystkim Uczestnikom Ofiary Eucharystycznej: naszym Drogim Parafianom, Gościom i Dobrodziejom życzymy: miłej niedzieli i Bożego błogosławieństwa na nowy tydzień modlitwy i pracy. Przebywającym na wakacjach i urlopach życzymy zdrowego i bezpiecznego wypoczynku.

Kanonicy Regularni Laterańscy