ul. Bożego Ciała 26, 31-059 Kraków, tel. (+48) 12-430-59-95

Parafia Bożego Ciała w Krakowie

17 NIEDZIELA ZWYKŁA – 26.07.2015

albumpi-059OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
Dzisiejsza niedziela jest 17 Niedzielą Zwykłą. Dziś przypada wsp. Świętych Joachima i Anny, rodziców Najświętszej Maryi Panny.

W liturgii Kościoła w tym tygodniu obchodzić będziemy:
w środę – wspomnienie świętej Marty;
w piątek – wspomnienie świętego Ignacego z Loyoli, kapłana;
w sobotę – wspomnienie św. Alfonsa Marii Liguoriego, bpa i dr Kościoła;

W sobotę 1 sierpnia przypada 71 rocznica r. Powstania Warszawskiego. Msza św. za wszystkich którzy oddali swoje życie za Ojczyznę w sobotę o godz. 12.00.

W tym tygodniu 1 sobota miesiąca. Msza Św. ku czci Niepokalanego Serca Maryi w sobotę o 12.00. Msza Święta w sobotę o 12.00 jest odprawiana w int. Dobrodziejów Parafii i Klasztoru Bożego Ciała.

W dniach od 6 do 15 sierpnia będzie trwała pielgrzymka piesza z Warszawy na Jasną Górę. Do wspólnego pielgrzymowania zaprasza Przewodnik Grupy Kanonickiej – ks. Łukasz Bugała CRL.

Msza św. składkowa przez wstawiennictwo Matki Najświętszej w środę o 19.00. Msze Święte składkowe przy relikwiach św. Stanisława Kazimierczyka w poniedziałek o godz. 8.00 i w czwartek o godz. 19.00.
W czwartek całodzienna adoracja Najświętszego Sakramentu. W piątek o godz. 18.30 Droga Krzyżowa. W niedzielę i w czwartek o godz. 18.30 śpiewamy Nieszpory. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.

O. Marcinowi ze Zgromadzenia Misjonarzy Oblatów Maryi Niepokalanej dziękujemy za obecność i wygłoszone Słowo Boże. Po Mszy Świętej można będzie nabyć kalendarz misyjny – ofiary za kalendarz są przeznaczone na misje.

Składamy serdeczne „Bóg zapłać” za ofiary złożone w minionym tygodniu na potrzeby naszej parafii. Dziękujemy za kolejne ofiary indywidualne na prace prowadzone przy naszej bazylice.

Z naszej Rodziny Parafialnej do wieczności odeszli: + Konstanty Stankiewicz z ul. Berka Joselewicza i Seweryna Kłępa z ul. Bocheńskiej. polecajmy ich Miłosierdziu Bożemu: Wieczny odpoczynek …

Naszym Drogim Parafianom, miłym Gościom i Dobrodziejom dziękujemy za wspólnie przeżytą Mszę św. Życzymy wszystkim miłego odpoczynku niedzielnego i Bożego błogosławieństwa na cały nowy tydzień.
Kanonicy Regularni Laterańscy