ul. Bożego Ciała 26, 31-059 Kraków, tel. (+48) 12-430-59-95

Parafia Bożego Ciała w Krakowie

18 NIEDZIELA ZWYKŁA – 02.08.2015

200512OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

Dzisiejsza Niedziela to 18 Niedziela Zwykła w Roku liturgicznym, 1 niedziela miesiąca sierpnia . Zapraszamy na Nieszpory dzisiaj i w czwartek o godz. 18.30.

W liturgii Kościoła w tym tygodniu obchodzić będziemy:
- we wtorek – wspomnienie Świętego Jana Marii Vianneya, kapłana, patrona proboszczów;
- w czwartek – Święto Przemienienia Pańskiego; W tym dniu Msze Święte będą odprawiane jak w dzień zwykły, ale wszystkich którzy mogą przyjść w tym dniu na Mszę Świętą – gorąco do tego zachęcamy;
- w sobotę – wspomnienie św. Dominika, kapłana;

Od czwartku, 6 sierpnia, będzie trwała pielgrzymka piesza z Warszawy na Jasną Górę. Pielgrzymi będą modlili się za nas. Zapraszamy do duchowej łączności z pielgrzymami. Tę duchową łączność możemy przeżywać przez codzienne uczestniczenie we Mszy św. i Komunię świętą.

W tym tygodniu 1 czwartek, 1 piątek miesiąca. Msza św. ku czci Najśw. Serca Pana Jezusa w piątek o 12.00. Ta Msza Święta jest ofiarowana w int. Czcicieli Najświętszego Serca Pana Jezusa. Zachęcamy do spowiedzi i Komunii Świętej wynagradzającej Najśw. Sercu Jezusowemu za nasze grzechy.

Organizowane są pielgrzymki:
1 – a – na zakończenie uroczystości w Kalwarii Zebrzydowskiej;
2 – a – do Warszawy i na uroczystości w Gietrzwałdzie;
zachęcamy do wspólnego pielgrzymowania.

Składamy serdeczne „Bóg zapłać” za ofiary złożone w minionym tygodniu, na potrzeby naszej parafii. Dziękujemy za kwiaty ofiarowane do świątyni. Dziękujemy Paniom za prace przy obrusach i sprzątaniu bazyliki. Dziękujemy za kolejne ofiary indywidualne na prace prowadzone przy bazylice.

Z naszej Rodziny Parafialnej do wieczności odszedł + Stanisław Dudek z ul. Brzozowej. Polecajmy go Miłosierdziu Bożemu: Wieczny odpoczynek …

Naszym Drogim Parafianom, Gościom i Dobrodziejom życzymy dobrej niedzieli, Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Bożej Zbawiciela na cały nowy tydzień. Żywej wiary i wielu sił: fizycznych i duchowych życzymy Pielgrzymom zdążającym na Jasną Górę. O wstawiennictwo przed Bogiem prosimy naszego Św. Stanisława Kazimierczyka.

Kanonicy Regularni Laterańscy

 

Pielgrzymka do Kalwarii Zebrzydowskiej na zakończenie Uroczystości ku Czci Najświętszej Maryj Panny Kalwaryjskiej

 

wyjazd: 14 sierpnia o godzinie 13.00
powrót: 14 sierpnia około godziny 21.00
zapisy: u Pani Ewy Siemień
telefon do Pani Ewy: 698 888 931