ul. Bożego Ciała 26, 31-059 Kraków, tel. (+48) 12-430-59-95

Parafia Bożego Ciała w Krakowie

19 NIEDZIELA ZWYKŁA – 09.08.2015

albumpo-006OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

Dzisiejsza Niedziela to 19 Niedziela Zwykła w Roku liturgicznym. Zapraszamy na Nieszpory dzisiaj i w czwartek o godz. 18.30.

W nadchodzącym tygodniu w liturgii przeżywać będziemy:

- w poniedziałek – święto św. Wawrzyńca, diakona i męczennika ;

- we wtorek – wspomnienie św. Klary, dziewicy;

- w czwartek – święto Najświętszej Maryi Panny Kalwaryjskiej;

- w piątek – wspomnienie św. Maksymiliana Marii Kolbego;

- w sobotę – Uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny;

W sobotę przeżywać będziemy Uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny. Msze Święte w sobotę będą odprawiane tak jak w każdą niedzielę roku. Po każdej Mszy świętej w sobotę poświęcenie ziół, kwiatów i owoców.

Także w sobotę 95 rocznica „Cudu nad Wisłą". Msza święta w intencji Ojczyzny i poległych w jej obronie w sobotę o godz. 9.30.

Msza Święta dla chorych w środę o godzinie 16.00.

Od 6 sierpnia, trwa pielgrzymka piesza z Warszawy na Jasną Górę. Zapraszamy do duchowej łączności z pielgrzymami. Tę duchową łączność przeżywamy przez codzienną Mszę św. i Komunię świętą.

Organizowane są pielgrzymki:

1 – a – na zakończenie uroczystości w Kalwarii Zebrzydowskiej;

2 – a – do Warszawy i na uroczystości w Gietrzwałdzie;

zachęcamy do wspólnego pielgrzymowania.

Składamy serdeczne „Bóg zapłać" za ofiary złożone w minionym tygodniu, na potrzeby naszej parafii. Dziękujemy za kwiaty ofiarowane do świątyni. Dziękujemy za kolejne ofiary indywidualne na prace prowadzone przy bazylice.

Z naszej Rodziny Parafialnej odszedł do wieczności: + Józef Kuchnecki z ul. Starowiślnej. Polecajmy go Miłosierdziu Bożemu: Wieczny odpoczynek ...

Naszym Drogim Parafianom, Gościom i Dobrodziejom życzymy dobrej niedzieli, Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Bożej Wniebowziętej na cały nowy tydzień. Żywej wiary i wielu sił: fizycznych i duchowych życzymy Pielgrzymom zdążającym na Jasną Górę.

Kanonicy Regularni Laterańscy