ul. Bożego Ciała 26, 31-059 Kraków, tel. (+48) 12-430-59-95

Parafia Bożego Ciała w Krakowie

Wniebowzięcie Najświętszej Maryi Panny – 15.08.2015


Ogłoszenia duszpasterskie wniebowziecie
Wniebowzięcie Najświętszej Maryi Panny
[Matki Bożej Zielnej]

Dziś przeżywamy Uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny. Ta uroczystość jest najstarszym świętem Maryjnym w Polsce. W naszej Polskiej tradycji to święto nosiło tytuł Matki Boskiej Zielnej. Dzisiaj każdy wierzący jest zobowiązany do uczestniczenia we Mszy św. Porządek Mszy św. w naszej Bazylice tak jak w każdą niedzielę. Poświęcenie ziół, kwiatów i owoców po każdej Mszy świętej.

Dzisiaj przypada 95 rocznica „Cudu nad Wisłą”. Przez wstawiennictwo Matki Bożej Zbawiciela będziemy polecać Panu Bogu naszą Ojczyznę, a dla tych, którzy oddali życie w obronie Polski, będziemy upraszać wieczne zbawienie. Msza święta w intencji Ojczyzny i poległych w jej obronie dziś o godz. 9.30.

Trwają zapisy na pielgrzymkę do Warszawy i na doroczne uroczystości w Gietrzwałdzie. Zapraszamy do wzięcia udziału w tej pielgrzymce.

Dziękujemy serdecznie wszystkim, którzy włączyli się w „Duchową Pielgrzymkę” w łączności z Pielgrzymami zdążającymi na Jasną Górę. Dziękujemy za wszelkie dary duchowe i materialne. Nowożeńcom dziękujemy za kwiaty ofiarowane do naszej bazyliki.

Naszym Drogim Parafianom, Gościom i Dobrodziejom dziękujemy za dar wspólnie przeżytą Mszę Święta. Wszystkim życzymy miłego dnia świątecznego, Bożego błogosławieństwa i nieustannej opieki Matki Bożej Wniebowziętej.

Kanonicy Regularni Laterańscy