ul. Bożego Ciała 26, 31-059 Kraków, tel. (+48) 12-430-59-95

Parafia Bożego Ciała w Krakowie

21 NIEDZIELA ZWYKŁA – 23.08.2015

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
Dzisiejsza niedziela to 21 Niedziela Zwykła. Zapraszamy na Nieszpory dzisiaj i w czwartek o godz. 18.30

W nadchodzącym tygodniu w liturgii przeżywać będziemy:
- w poniedziałek – Święto Św. Bartłomieja, Apostoła;
- w środę – Uroczystość Najświętszej Maryi Panny Częstochowskiej;
- w czwartek – Święto Św. Moniki, Matki św. Augustyna;
- w piątek – Uroczystość Św. Augustyna;
- w sobotę – Wspomnienie męczeństwa Św. Jana Chrzciciela;

W piątek w naszym Zakonie przeżywać będziemy Uroczystość Świętego Augustyna, biskupa i doktora Kościoła. Św. Augustyn jest Ojcem i Prawodawcą naszego Zakonu Kanoników Regularnych Laterańskich i drugim Patronem naszej Bazyliki Bożego Ciała. W piątek w naszej bazylice można zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami. Główna Msza Święta w piątek o godz. 12.00. Na tej Mszy Świętej przeżywać będziemy uroczystość 50-lecia Ślubów Zakonnych Brata Karola Krzyżanowskiego CRL. Przez blisko 50 lat Brat Karol pracował dla Naszej Parafii w Zakrystii.

Serdecznie zachęcamy naszych Parafian na tę Mszę świętą, aby przez modlitwę spłacać dług wdzięczności, jaki nasza Parafia ma wobec Brata Karola. Także w piątek o godz. 12.00 Kleryk Łukasz Murański złoży wieczyste śluby zakonne, Brat Jarosław Marynowski przedłuży swoje śluby czasowe a Nowicjusze złożą swoje pierwsze śluby zakonne. Bardzo serdecznie zapraszamy na 50 – lecie ślubów Brata Karola, na śluby wieczyste Kleryka Łukasza, na przedłużenie ślubów Brata Jarosława i na śluby czasowe Nowicjuszy: Wiktora, Sebastiana i Adama. Na zakończenie tej uroczystości będzie ucałowanie relikwii św. Augustyna.

Od jutra wieczorem do piątku w południe trwać będą w naszym Klasztorze Krakowskim Rekolekcje dla Kleryków, Braci i Kapłanów naszego Zakonu Kanoników Regularnych Laterańskich. Codziennie będzie odprawiana Msza św. o godz. 12.00. Prosimy o modlitwy w naszej intencji. Bardzo serdecznie zapraszamy do wspólnego przeżywania Mszy św. o godzinie 12.00.

Składamy serdeczne „Bóg zapłać” za ofiary złożone w minionym tygodniu na potrzeby naszej Parafii i na nasze zakonne Wyższe Seminarium Duchowne. Dziękujemy za kolejne ofiary na prace prowadzone w naszej bazylice.

Naszym Drogim Parafianom, miłym Gościom i Dobrodziejom życzymy dobrej niedzieli, Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Bożej Częstochowskiej. Świętego Augustyna prosimy o modlitwę za nasz Zakon i za naszą Parafię .

Kanonicy Regularni Laterańscy