ul. Bożego Ciała 26, 31-059 Kraków, tel. (+48) 12-430-59-95

Parafia Bożego Ciała w Krakowie

22 NIEDZIELA ZWYKŁA – 30.08.2015

bazylika wschodOGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
Dzisiejsza niedziela to 22 Niedziela Zwykła. Zapraszamy na Nieszpory dzisiaj i w czwartek o godz. 18.30.

W naszej Parafii posługę kapłańską rozpoczął nasz Współbrat Ks. Łukasz Bugała CRL. Witamy go serdecznie i otaczamy naszą modlitwą.

We wtorek 76 rocznica rozpoczęcia II Wojny Światowej. Zapraszamy na Msze Św. we wtorek i prosimy o modlitwę w int. pokoju dla naszej Ojczyzny.

We wtorek rozpocznie sie nowy rok szkolny 2015/2016. Msze Święte na rozpoczęcie nowego roku szkolnego i katechetycznego dla uczniów ze Szkół Podstawowych i Gimnazjum o godz. 8.00, dla uczniów Szkół Średnich a o godz. 9.00. Zapraszamy Dzieci, Młodzież Rodziców, Nauczycieli i Wychowawców. Zachęcamy do spowiedzi i Komunii Świętej na rozpoczęcie nowego roku szkolnego.

W niedziele Msza św. dla dzieci jest odprawiana o godzinie 11.00. Zapraszamy dzieci z rodzicami na Mszę Świętą na godzinę 11.00. Zapraszamy także na tę Mszę Świętą dzieci z klas III szkoły podstawowej przygotowujące się do pierwszej Komunii Świętej.

W tym roku mija 138 lat od cudownych objawień Matki Bożej w Gietrzwałdzie. Doroczne uroczystości w Gietrzwałdzie w tym roku 13 września.

W tym tygodniu 1 czwartek, 1 piątek i 1 sobota miesiąca. Msza św. ku czci Najśw. Serca Pana Jezusa w piątek o 12.00. Msza Św. ku czci Niepokalanego Serca Maryi w sobotę o 12.00. Msza Święta w sobotę o 12.00 jest odprawiana w int. Dobrodziejów Parafii i Klasztoru Bożego Ciała.

W każdą 1, 2, 3 i 4 sobotę miesiąca nauki przedmałżeńskie dla narzeczonych w Sali obok Kancelarii Parafialnej. Początek spotkań o godz. 17.00.

W przedsionkach Bazyliki zbierane są podpisy pod petycją do Ojca Świętego Franciszka o ratowanie rodzin przed współczesnymi jej zagrożeniami. Jest akcja przez październikowym Synodem Biskupów, który odbędzie się w październiku w Rzymie.

Składamy serdeczne „Bóg zapłać” za ofiary złożone na potrzeby Parafii. Dziękujemy za kolejne ofiary indywidualne na prace prowadzone przy Bazylice. Nowożeńcom dziękujemy za kwiaty.

Z naszej Rodziny Parafialnej odeszły do wieczności: + Janina Czeremak z Placu Nowego i + Krystyna Bystrzycka z ul. Gazowej. Polecajmy je Miłosierdziu Bożemu: Wieczny odpoczynek …

Naszym Drogim Parafianom, miłym Gościom i Dobrodziejom życzymy miłej niedzieli. Niech Bóg udzieli wszystkim błogosławieństwa. Dzieciom i Młodzieży w Nowym Roku Szkolnym życzymy zdrowia i dobrych wyników w nauce.

Kanonicy Regularni Laterańscy