ul. Bożego Ciała 26, 31-059 Kraków, tel. (+48) 12-430-59-95

Parafia Bożego Ciała w Krakowie

23 NIEDZIELA ZWYKŁA – 06.09.2015

nawaOGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
Dzisiejsza niedziela to 23 Niedziela Zwykła. W każdą niedzielę i w każdy czwartek zapraszamy na Nieszpory o godz. 18.30.

W liturgii Kościoła w tym tygodniu obchodzić będziemy:
- we wtorek – Święto Narodzenia Najświętszej Maryi Panny, Matki Bożej Gietrzwałdzkiej. W minionych wiekach to święto nazywane było Świętem Matki Bożej Siewnej. W parafiach o tradycjach rolniczych w to święto kapłani święcą nasiona zbóż przeznaczone do siewu;
- w środę – wspomnienie bł. Anieli Salawy, dziewicy;

W przyszłą niedzielę w Kalwarii Zebrzydowskiej XXIII Pielgrzymka Rodzin. Także za tydzień, w niedzielę doroczne uroczystości Maryjne w 138 rocznicę objawień Matki Bożej.

Zapraszamy dzieci z naszej parafii, aby w niedziele uczestniczyły we Mszy św. o godz. 11.00. Młodzież gimnazjalną i szkół średnich zapraszamy do uczestniczenia we Mszach św. o godzinie 19.00. Do końca września uczniowie z klas 1, 2 i 3 gimnazjum mogą zapisać się na listę kandydatów do bierzmowania.

W środę o godzinie 16.00 Msza Św. dla Chorych i w intencji Chorych.

W 1, 2, 3 i 4 sobotę każdego miesiąca odbywa się Kurs przedmałżeński dla Narzeczonych w naszej Parafii w sali obok Kancelarii Parafialnej. Kurs rozpoczyna się o godz. 17.00. Poradnia przedmałżeńska jest czynna w poniedziałki o 19.00.

Składamy serdeczne „Bóg zapłać” za ofiary złożone w minionym tygodniu na potrzeby naszej Parafii. Dziękujemy bardzo serdecznie za kolejne ofiary indywidualne na prace prowadzone przy bazylice. Dziękujemy za kwiaty ofiarowane do bazyliki.

Z naszej Rodziny Parafialnej do wieczności odeszli : + Aleksandra Gaździńska z ul. Św. Wawrzyńca, + Andrzej Bilski z ul. Starowiślnej, + Maria Kunz z ul. Starowiślnej, + Janina Ostróżka z ul. Halickiej, + Ewa Pyzik z ul. Miodowej i + Agata Horak z ul. Starowiślnej. Polecajmy ich Miłosierdziu Bożemu: Wieczny odpoczynek …

Naszym drogim Parafianom, Gościom i Dobrodziejom życzymy dobrej niedzieli, Bożego błogosławieństwa, opieki Matki Najświętszej i Św. Stanisława Kazimierczyka.
Kanonicy Regularni Laterańscy

fot. Paweł Krzan