ul. Bożego Ciała 26, 31-059 Kraków, tel. (+48) 12-430-59-95

Parafia Bożego Ciała w Krakowie

24 NIEDZIELA ZWYKŁA – 13.09.2015

nawa chorOGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
Dzisiejsza niedziela to 24 Niedziela Zwykła. W każdą niedzielę i w każdy czwartek zapraszamy na Nieszpory o godz. 18.30.

W Sanktuarium Maryjnym w Gietrzwałdzie dzisiaj trwają doroczne uroczystości Maryjne w 138 rocznicę objawień Matki Bożej. W Kalwarii Zebrzydowskiej XXXIII Pielgrzymka Rodzin Archidiecezji Krakowskiej. Trwamy w duchowej łączności z pielgrzymami z naszej Parafii, którzy modlą się za nas w Gietrzwałdzie i w Kalwarii Zebrzydowskiej.

Dzisiaj o godzinie 18.00 w Sanktuarium w Mogile rozpoczynają się doroczne uroczystości odpustowe związane ze Świętem Podwyższenia Krzyża Świętego. Uroczystości ku czci Krzyża Świętego będą trwały przez cały tydzień.

W liturgii Kościoła w tym tygodniu obchodzić będziemy:
- w poniedziałek – Święto Podwyższenia Krzyża Świętego;
- we wtorek – Najświętszej Maryi Panny Bolesnej;
- w piątek – Święto Świętego Stanisława Kostki, patrona Polski oraz dzieci i młodzieży. W piątek modlić się będziemy o łaski potrzebne dla dzieci i młodzieży, którzy są, jak mówił Święty Jan Paweł II, nadzieją Kościoła;

Rodziców z dziećmi w wieku przedszkolnym i szkoły podstawowej zapraszamy na Msze Święte w niedziele o godz. 11.00. Msze Święte dla Młodzieży i Kandydatów do bierzmowania w niedziele o 19.00.

Spotkanie dla kandydatów do bierzmowania klas 1, 2 i 3 Gimnazjum w najbliższą środę o godzinie 18.00 w sali katechetycznej.

Składamy serdeczne „Bóg zapłać” za ofiary złożone w minionym tygodniu na potrzeby naszej Parafii. Dziękujemy za kolejne ofiary indywidualne na prace prowadzone przy bazylice. Nowożeńcom dziękujemy za kwiaty.

Z naszej Wspólnoty Parafialnej do wieczności odszedł + Zbigniew Rozkocha z ul. Kupa. Polećmy go Bożemu Miłosierdziu. Wieczny odpoczynek …

Naszym drogim Parafianom, Gościom i Dobrodziejom życzymy dobrej niedzieli, oraz Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Bożej Gietrzwałdzkiej na cały nowy tydzień.

Kanonicy Regularni Laterańscy