ul. Bożego Ciała 26, 31-059 Kraków, tel. (+48) 12-430-59-95

Parafia Bożego Ciała w Krakowie

25 NIEDZIELA ZWYKŁA – 20.09.2015

oltarz glownyOGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

Dzisiejsza niedziela to 25 Niedziela Zwykła. W każdą niedzielę i w każdy czwartek zapraszamy na Nieszpory o godz. 18.30. 

Dziś obchodzony jest w Polsce Dzień Środków Społecznego Przekazu. Modlimy się o to, aby treści przekazywane przez prasę, radio, telewizję i internet służyły prawdzie i służyły człowiekowi. Dla nas samych prosimy Boga o mądre korzystanie z radia, telewizji, internetu i prasy. 

 

W tym tygodniu w liturgii Kościoła obchodzić będziemy: 

- w poniedziałek – święto św. Mateusza, Apostoła i Ewangelisty; 

- we wtorek – wspomnienie bł. Bernardyny Jabłońskiej, dziewicy;

- w środę – wspomnienie św. Ojca Pio, zakonnika;

- w piątek – wspomnienie bł. Władysława z Gielniowa, kapłana;

 

W najbliższy piątek o 18.00 wypominki za zmarłych, a po niej Msza Święta za zmarłych poleconych w wypominkach rocznych. 

 

W sobotę o godz. 20.00 zapraszamy na Mszę Świętą z modlitwami wstawienniczymi o uzdrowienie duchowe i fizyczne. Bardzo wielu z nas potrzebuje uzdrowienia od Boga i potrzebuje modlitwy o uzdrowienie. Informacje z zaproszeniem na Msze Święte o uzdrowienie w gablotach bazyliki. 

 

Rodziców z dziećmi w wieku przedszkolnym i szkoły podstawowej zapraszamy na Msze Św. w niedziele o 11.00. Młodzieży z klas gimnazjalnych do końca września powinna zapisać się na listę kandydatów do bierzmowania. Msze Św. dla Młodzieży i Kandydatów do bierzmowania w niedziele o 19.00. 

 

Dzisiaj Towarzystwo pomocy im. św. Brata Alberta prowadzi kwestę na rzecz pomocy ubogim. Członkowie Towarzystwa pomagają potrzebującym – wydają chleb, ubrania, przygotowują paczki świąteczne i paczki dla więźniów. Wychodząc z bazyliki można finansowo wesprzeć działalność Towarzystwa.

 

Składamy serdeczne „Bóg zapłać” za ofiary złożone w minionym tygodniu na potrzeby naszej parafii. Nowożeńcom dziękujemy za kwiaty. 

 

Naszym drogim Parafianom, Gościom i Dobrodziejom życzymy miłej niedzieli, Bożego błogosławieństwa, opieki Matki Najświętszej i Świętego Stanisława Kazimierczyka, Apostoła Eucharystii. 

 

Kanonicy Regularni Laterańscy

 

fot. Paweł Krzan