ul. Bożego Ciała 26, 31-059 Kraków, tel. (+48) 12-430-59-95

Parafia Bożego Ciała w Krakowie

26 NIEDZIELA ZWYKŁA – 27.09.2015

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
Dzisiejsza niedziela to 26 Niedziela Zwykła. W każdą niedzielę i w każdy czwartek zapraszamy na Nieszpory o godz. 18.30.

W tym tygodniu w liturgii Kościoła obchodzić będziemy:
- w poniedziałek – wsp. św. Wacława, męczennika;
- we wtorek – święto świętych Archaniołów: Michała, Gabriela i Rafała;
- w środę – wsp. św. Hieronima, kapłana i doktora Kościoła;
- w czwartek – wsp. św. Teresy od Dzieciątka Jezus, dziewicy i doktora Kościoła;
- w piątek – wsp. świętych Aniołów Stróżów;

W czwartek rozpoczynamy październik, miesiąc modlitwy różańcowej. W październiku każdego dnia będziemy modlić się na różańcu w naszej bazylice o godz. 18.20. Serdecznie zapraszamy na tę modlitwę wszystkich. Dzieci, które będą uczestniczyć w nabożeństwie, otrzymają każdego dnia obrazek.

Za odmówienie różańca wraz z rozmyślaniem nad tajemnicami różańcowymi w kościele lub w rodzinie można zyskać odpust zupełny.

W następną niedzielę procesja różańcowa do pięciu ołtarzy. Procesja do 5 ołtarzy rozpocznie się o godzinie 18.00. Zapraszamy Arcybractwo, Żywy Różaniec, Ministrantów i Asystę Procesyjną.

W tym tygodniu 1 czwartek, 1 piątek i 1 sobota miesiąca. Msza św. ku czci Najśw. Serca Pana Jezusa w piątek o 12.00. Msza Św. ku czci Niepokalanego Serca Maryi w sobotę o 12.00. Msza Święta w sobotę o 12.00 jest odprawiana w int. Dobrodziejów Parafii i Klasztoru Bożego Ciała. Zachęcamy dzieci i młodzież, szczególnie kandydatów do bierzmowania, do gorliwego uczestniczenie w pierwszych piątkach miesiąca. Starszych prosimy, aby dali dzieciom i młodzieży przykład miłości do Najświętszego Serca Pana Jezusa.

Składamy serdeczne „Bóg zapłać” za ofiary złożone w minionym tygodniu na potrzeby naszej Parafii. Dziękujemy za kolejne ofiary indywidualne na prace prowadzone przy bazylice. Nowożeńcom dziękujemy za kwiaty.

Z naszej Wspólnoty Parafialnej do wieczności odeszli: + Danuta Sulistrowska z ul. Szerokiej, + Anastazja Szczepańska z ul. Dietla, i + Leszek Bartosz z ul. Józefa. Polećmy ich Bożemu Miłosierdziu. Wieczny odpoczynek …

Naszym drogim Parafianom, Gościom i Dobrodziejom życzymy miłej niedzieli, Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Bożej Różańcowej na nowy tydzień i na cały miesiąc październik.

Kanonicy Regularni Laterańscy

 

fot. Pawł Krzan