ul. Bożego Ciała 26, 31-059 Kraków, tel. (+48) 12-430-59-95

Parafia Bożego Ciała w Krakowie

28 NIEDZIELA ZWYKŁA – 11.10.2015

Dzien-Papieski2015OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
XV Dzień Papieski – „Jan Paweł II Papież Rodziny”

Nabożeństwo Różańcowe codziennie o godz. 18.20. Serdecznie zapraszamy na tę modlitwę wszystkich. Dzieci, które będą uczestniczyć w nabożeństwie, otrzymają każdego dnia obrazek.

W Rzymie trwa Zwyczajne Zgromadzenie Ogólne Synodu Biskupów. Synod obradować będzie do 25 października 2015 r. na temat „Powołanie i misja rodziny w Kościele i świecie współczesnym”. Serdecznie prosimy o modlitwę w intencji Synodu i w intencji Rodzin.

Dzisiaj obchodzimy XV Dzień Papieski pod hasłem: „Jan Paweł II Papież Rodziny”. W przedsionkach kościoła po Mszach św. możemy wesprzeć fundację Dzieło Nowego Tysiąclecia, która zbiera ofiary na stypendia dla młodzieży z niezamożnych rodzin. Dziękujemy ludziom wielkiego serca za wyobraźnię miłosierdzia, jak nazywał to święty Jan Paweł II. Dziękujemy za ofiary i dziękujemy tym, którzy te ofiary zbierają.

W środę 14 października: Święto Edukacji Narodowej – Dzień Nauczyciela. Z tej okazji składamy serdeczne życzenia wszystkim Nauczycielom, Wychowawcom, Katechetom i Pedagogom. Niech Pan Jezus obdarza Was zdrowiem, błogosławieństwem i wszelkimi potrzebnymi łaskami.

W sobotę 17 października przypada 5 rocznica kanonizacji św. Stanisława Kazimierczyka. Po Mszach św. będziemy odmawiać Litanię do św. Stanisława Kazimierczyka i oddawać mu cześć przez ucałowanie relikwii. Serdecznie zapraszamy do dziękczynienia za dar kanonizacji.

Zbliża się listopad – miesiąc poświęcony pamięci zmarłych. W kancelarii i zakrystii przyjmujemy na wypominki miesięczne i roczne. Kartki do wypisania imion są wyłożone na ławkach i na bocznych ołtarzach.

Nasza parafia organizuje wyjazd na ferie zimowe dla dzieci szkoły podstawowej, do górskiej, uzdrowiskowej miejscowości – Duszniki Zdrój w województwie dolnośląskim. Zimowisko odbędzie się w dniach od 16 do 25 stycznia 2016 [pierwszy tydzień ferii zimowych]. Koszt ferii 690 złotych. Więcej informacji w gablotach bazyliki i na stornie internetowej Parafii Bożego Ciała.

Składamy serdeczne „Bóg zapłać” za ofiary złożone na potrzeby naszej Parafii. Dziękujemy za ofiary indywidualne na prace prowadzone przy naszej Bazylice.

Z naszej Wspólnoty Parafialnej do wieczności odszedł: + Józef Białek z ulicy Starowiślnej. Polećmy go Bożemu Miłosierdziu. Wieczny odpoczynek …

Naszym Drogim Parafianom, miłym Gościom i Dobrodziejom życzymy miłej niedzieli, Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Bożej Różańcowej. Św. Stanisława Kazimierczyka, naszego Patrona, prosimy o wstawiennictwo za nami przed Bogiem.

Kanonicy Regularni Laterańscy