ul. Bożego Ciała 26, 31-059 Kraków, tel. (+48) 12-430-59-95

Parafia Bożego Ciała w Krakowie

29 NIEDZIELA ZWYKŁA – 18.10.2015

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
Dziś po każdej Mszy Świętej wolontariusze z Salezjańskiego Wolontariatu Misyjnego zbierają do puszek ofiary na Misje w Czadzie. Za wszelką pomoc składamy serdeczne Bóg zapłać.

Nabożeństwo Różańcowe codziennie o godz. 18.20. Serdecznie zapraszamy na tę modlitwę wszystkich. Dzieci, które będą uczestniczyć w nabożeństwie, otrzymają każdego dnia obrazek.

W liturgii Kościoła w tym tygodniu obchodzić będziemy:
- w poniedziałek – wspomnienie Błogosławionego Ks. Jerzego Popiełuszki;
- we wtorek – uroczystość Świętego Jana Kantego, kapłana,
- w środę – wspomnienie Błogosławionego Jakuba Strzemię, biskupa,
- w czwartek – wspomnienie Świętego Jana Pawła II, papieża,
- w następną niedzielę: ROCZNICA POŚWIĘCENIA KOŚCIOŁA WŁASNEGO;

Jutro 31 rocznica męczeńskiej śmierci Błogosławionego Księdza Jerzego Popiełuszki. Prosimy Boga o łaskę kanonizacji Błogosławionego Księdza Jerzego.

Dzisiejsza niedziela rozpoczyna Tydzień Misyjny. Obecny Tydzień misyjny przeżywamy pod hasłem „Z Ewangelią do narodów”. Misje możemy wspierać przez modlitwę i ofiarę. Przez cały tydzień modlić się będziemy w intencji misji, misjonarzy, o nowe powołania misyjne. Taca w następną niedzielę będzie przeznaczona na misje.

W środę 21 października o godz. 17.00 spotkanie dla kandydatów do Bierzmowania. Obecność obowiązkowa.

W przyszłą sobotę 24 października o godz. 20.00 Msza Święta oraz Adoracja Najśw. Sakramentu z modlitwami o uzdrowienie. Serdecznie zapraszamy.

Na wypominki roczne i miesięczne a także na Mszę Świętą składkową za naszych drogich zmarłych przyjmujemy w Kancelarii Parafialnej i zakrystii. Na ołtarzach wyłożone są kartki na wypominki. Otoczmy naszych drogich zmarłych modlitwą. Niech nikt z nich nie zostanie bez naszej duchowej pomocy.

Nasza parafia organizuje wyjazd na ferie zimowe dla dzieci szkoły podstawowej, do górskiej, uzdrowiskowej miejscowości – Duszniki Zdrój w województwie dolnośląskim. Zimowisko odbędzie się w dniach od 16 do 25 stycznia 2016 [pierwszy tydzień ferii zimowych]. Koszt ferii 690 złotych. Więcej informacji w gablotach bazyliki, na stornie internetowej Parafii Bożego Ciała oraz na ulotkach wyłożonych w przedsionkach Bazyliki.

Składamy serdeczne „Bóg zapłać” za ofiary złożone na potrzeby naszej Parafii. Dziękujemy za ofiary indywidualne na prace prowadzone przy naszej bazylice.

Z naszej rodziny parafialnej Pan Bóg odwołał do siebie + Marka Niechaj z ulicy Starowiślnej. Polećmy wszystkich zmarłych Miłosierdziu Bożemu. Wieczny odpoczynek…

Naszym drogim Parafianom, miłym Gościom i Dobrodziejom życzymy dobrej niedzieli, Bożego błogosławieństwa, opieki Matki Bożej i Św. Stanisława Kazimierczyka .

Kanonicy Regularni Laterańscy