ul. Bożego Ciała 26, 31-059 Kraków, tel. (+48) 12-430-59-95

Parafia Bożego Ciała w Krakowie

30 NIEDZIELA ZWYKŁA – 25.10.2015

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
ROCZNICA POŚWIĘCENIA KOŚCIOŁA WŁASNEGO

Nabożeństwo Różańcowe dziś o godzinie 18.00. Dzisiejsze nabożeństwo połączone jest z procesją do 5 ołtarzy. Zapraszamy serdecznie Arcybractwo, Żywy Różaniec, Asystę i Służbę Liturgiczną Ołtarza. Codziennie Różaniec o godzinie 18.20.

Dzisiaj przeżywamy uroczystość Rocznicy Poświęcenia Kościoła Własnego. Dziękujemy Bogu za Fundatorów i Budowniczych naszej Bazyliki Bożego Ciała. Dziękujemy wszystkim, którzy w obecnym czasie o ten dom Boży się troszczą i napełniają go swoją obecnością i swoją modlitwą.

W środę święto Apostołów Szymona i Judy Tadeusza. dzień imienin Ks. Tadeusza Masłowskiego. Msza św. w int. Księdza Tadeusza w środę o godzinie 12.00.

W niedzielę Uroczystość Wszystkich Świętych. Msze Święte w naszej Bazylice będą odprawiane jak w każdą niedzielę. Nieszpory za zmarłych z procesją w kościele do pięciu stacji o godz. 18.00.

W poniedziałek po Uroczystości Wszystkich Świętych Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych. Msze św. za zmarłych poleconych w wypominkach o godz. 8.00, 12.00 i 19.00. Procesja z modlitwami za zmarłych w kościele po Mszach Świętych o godz. 8.00, 12.00. O godz. 18.00 Nieszpory za zmarłych i procesja. W Dniu Zadusznym można zyskać odpust zupełny i ofiarować go za zmarłych. Odpust ten można zyskać począwszy od popołudnia 1 listopada i przez cały dzień następny (2 listopada) pod warunkiem odbycia sakramentalnej spowiedzi, udziału we Mszy św. i Komunii św. oraz odmówienia modlitw: Wierzę w Boga, Ojcze nasz, i dowolnej modlitwy w intencji Ojca św.. Odpust za zmarłych można też zyskać także od 1 do 8 listopada za nawiedzenie cmentarza i modlitwę za zmarłych.

W przedsionkach kościoła nasi Klerycy przyjmują na wypominki jednorazowe. Na wypominki roczne i miesięczne przyjmujemy w Kancelarii Parafialnej i zakrystii. Wypominki w listopadzie połączone z modlitwą różańcową codziennie o godzinie 18.20.

Składamy serdeczne „Bóg zapłać” za ofiary złożone na potrzeby naszej Parafii. Nowożeńcom dziękujemy za kwiaty do naszej świątyni.

Z naszej rodziny parafialnej do wieczności odeszła + Krystyna Kuźniar z ul. św. Wawrzyńca. Polećmy wszystkich nam bliskich zmarłych Miłosierdziu Bożemu: Wieczny odpoczynek...

Naszym drogim Parafianom, Gościom i Dobrodziejom życzymy miłej niedzieli, Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Zbawiciela.

Kanonicy Regularni Laterańscy.