ul. Bożego Ciała 26, 31-059 Kraków, tel. (+48) 12-430-59-95

Parafia Bożego Ciała w Krakowie

31 NIEDZIELA ZWYKŁA – 01.11.2015

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
UROCZYSTOŚĆ WSZYSTKICH ŚWIĘTYCH

Dzisiejsza niedziela jest 31 Niedzielą Zwykłą. W tym roku jest to jednocześnie Uroczystość Wszystkich Świętych. W dniu dzisiejszym dziękujemy Bogu za świętość wszystkich, którzy odeszli z tej ziemi i osiągnęli już pełnię życia i szczęścia. Święci cieszą się oglądaniem Boga, a dla nas wszystkich są wzorem do naśladowania.

Msze Św. dzisiaj są odprawiane jak w każdą niedzielę. Dzisiaj Nieszpory Żałobne o godz. 18.20. Po Nieszporach procesja w bazylice z tradycyjni modlitwami za zmarłych.

Jutro, w poniedziałek Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych. Msze Św. za zmarłych poleconych w wypominkach o godz. 8.00, 12.00 i 19.00. Procesja z modlitwami za zmarłych w kościele po Mszach Świętych o godz. 8.00 i 12.00. O godz. 18.20 Nieszpory za zmarłych i procesja w bazylice. W Dniu Zadusznym można zyskać odpust zupełny i ofiarować go za zmarłych. Odpust ten można zyskać 1 listopada po południu i w Dzień Zaduszny. Warunkiem zyskania tego odpustu jest stan łaski uświęcającej, udział we Mszy Św. i Komunia św. oraz odmówienia modlitw: Ojcze nasz, Wierzę w Boga i dowolnej modlitwy w intencji Ojca św. Odpust za zmarłych można też zyskać także od 1 do 8 listopada za nawiedzenie cmentarza i modlitwę za zmarłych. Odpust ten można ofiarować za jednego zmarłego.

Wypominki za zmarłych poleconych w wypominkach miesięcznych codziennie, przez wszystkie dni listopada o godzinie 18.20. Także codziennie, przez cały listopad odprawiana jest Msza Święta za zmarłych poleconych w Wypominkach [o różnych godzinach]. Wypominki roczne w każdy ostatni piątek miesiąca o 18.30, a o 19.00 Msza św. za zmarłych wymienionych w wypominkach rocznych.

W środę o godz. 12.00 Msza św. w intencji Brata Karola Krzyżanowskiego w dniu Jego imienin. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.

W przedsionkach bazyliki nasi Klerycy przyjmują na wypominki jednorazowe. Na wypominki roczne i miesięczne przyjmujemy w Kancelarii Parafialnej i zakrystii.

W tym tygodniu 1 czwartek, 1 piątek i 1 sobota miesiąca. Msza św. ku czci Najśw. Serca Pana Jezusa w piątek o 12.00. Msza Św. ku czci Niepokalanego Serca Maryi w sobotę o 12.00. Msza Święta w sobotę o 12.00 jest odprawiana w int. Dobrodziejów Parafii i Klasztoru Bożego Ciała. Zachęcamy dzieci i młodzież, szczególnie kandydatów do bierzmowania, do gorliwego uczestniczenie w pierwszych piątkach miesiąca.

Składamy serdeczne „Bóg zapłać” za ofiary złożone na potrzeby naszej Parafii. Dziękujemy za kolejne ofiary indywidualne na prace prowadzone przy naszej bazylice. Dziękujemy za kwiaty do naszej świątyni.

Nasza Parafia przygotowała kalendarz parafialny na 2016 r. Kalendarz zawiera zdjęcia i wydarzenia i informacje związane z życiem parafii Bożego Ciała. Kalendarz ten jest cegiełką na kolonie i duszpasterstwo dzieci. Kalendarz będzie do nabycia od następnej niedzieli.

Z naszej rodziny parafialnej do wieczności odeszli: + Czesław Zapała, + Danuta Melanowska z ul. Starowiślnej, + Maria Stein i + Siostra Tekla ze Zgromadzenia Sióstr Augustianek. Pomódlmy się także za ++ których poleciliśmy w wypominkach rocznych i miesięcznych: Wieczny odpoczynek ...

Wszystkim uczestnikom Ofiary Eucharystycznej naszym Drogim Parafianom, Gościom i Dobrodziejom życzymy: zdrowego i miłego wypoczynku świątecznego. Niech św. Stanisław Kazimierczyk wspiera nas w drodze do nieba. Niech pamięć i modlitwy za zmarłych w tych dniach pomogą nam lepiej zrozumieć sens i cel naszego życia.

Kanonicy Regularni Laterańscy