ul. Bożego Ciała 26, 31-059 Kraków, tel. (+48) 12-430-59-95

Parafia Bożego Ciała w Krakowie

32 NIEDZIELA ZWYKŁA – 08.11.2015

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

Dzisiejsza Niedziela to 32 Niedziela Zwykła.

Pod hasłem "Ocalmy Chrześcijan w Syrii", obchodzimy dzisiaj VII Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym. Modlimy się i wspieramy materialnie Kościół w Syrii. Przez cały tydzień modlić się będziemy za Chrześcijan prześladowanych za wiarę. Módlmy się za tych, którzy swoją wiarę w Chrystusa wyznają cierpieniem, a często męczeńską śmiercią.

W każdą niedzielę zapraszamy na Nieszpory o godzinie 18.30. W pozostałe dni tygodnia Wypominki za zmarłych przez cały listopad o godzinie 18.20. Codziennie, we wszystkie dni listopada, odprawiana jest Msza Święta za zmarłych polecanych w Wypominkach miesięcznych i rocznych.

Jutro - Uroczystość Rocznicy Poświęcenia Bazyliki Laterańskiej, z którą nasz Zakon Kanoników Regularnych Laterańskich jest związany i od której czerpie swoją nazwę.

W środę 11 listopada z całą naszą Ojczyzną przezywać będziemy Narodowe Święto Niepodległości.

Mija 97 lat od dnia, kiedy Polska po latach rozbiorów odzyskała niepodległość. Msze Święte 11 listopada będą odprawiane tak, jak w dzień zwykły. Msza Święta w intencji naszej Ojczyzny o godz. 1200. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.

W środę o godzinie 1600 Msza Święta dla chorych i w int. chorych.

Na wypominki całoroczne przyjmujemy w Kancelarii Parafialnej i w zakrystii.

Składamy serdeczne „Bóg zapłać” za ofiary złożone na potrzeby naszej Parafii, i na nasze Zakonne Wyższe Seminarium Duchowne. Bóg zapłać za kolejne ofiary indywidualne na prace prowadzone przy naszej bazylice i za ofiary na wypominki.

22 listopada, po Mszy Świętej o godzinie 9.30 spotkanie organizacyjne dla Arcybractwa V Ran Pana Jezusa i adoracji Najświętszego Sakramentu. To zaproszenie przekażmy wszystkim członkom Arcybractwa V Ran Pana Jezusa i adoracji Najświętszego Sakramentu.

W przedsionkach bazyliki można nabyć kalendarz parafialny na 2016 r. Kalendarz zawiera zdjęcia, wydarzenia i informacje związane z życiem parafii Bożego Ciała. Kalendarz ten jest cegiełką na kolonie i duszpasterstwo dzieci. Jeżeli ktoś może ofiarować więcej, to bardzo dziękujemy. Minimalna ofiara: 10 złotych. Zachęcamy do nabywania dla siebie, a może i dla kogoś z bliskich czy rodziny.

Pomódlmy się za wszystkich którzy oddali swoje życie za Ojczyznę, za zmarłych z naszej Parafii, z naszych rodzin i za wszystkich których poleciliśmy w wypominkach: Wieczny odpoczynek ...

Naszym drogim Parafianom, naszym miłym Gościom i Dobrodziejom dziękujemy za wspólnie przeżytą Mszę św. Wszystkim życzymy dobrego zdrowia, miłej niedzieli i Bożego błogosławieństwa. Matkę Najświętszą prosimy o opiekę nad naszą Ojczyzną i o pomoc dla nas i wszystkich Polaków. Wielu Polaków dzisiaj potrzebuje pomocy, dlatego wołamy do Królowej Polski o światło, o ratunek, i o nadzieję.
Kanonicy Regularni Laterańscy.

fot. Paweł Krzan