ul. Bożego Ciała 26, 31-059 Kraków, tel. (+48) 12-430-59-95

Parafia Bożego Ciała w Krakowie

33 Niedziela Zwykła – 15.11.2015

chor muzycznyOGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
Przeżywamy 33 niedzielę zwykłą.

Z głębokim żalem zawiadamiamy, że wczoraj w nocy 14 listopada zmarł nasz współbrat Ks. Zenon Skóra CRL. Ks. Zenon przez wiele lat posługiwał w naszej bazylice. Ostatnio doświadczony krzyżem choroby oddawał posługę Kościołowi przede wszystkim swoim cierpieniem i modlitwą. Zechciejmy otoczyć Go naszą życzliwą pamięcią i modlitwą. Szczegółowych informacji dotyczących uroczystości pogrzebowych udzielimy w najbliższych dniach w kościele, na tablicach ogłoszeń oraz na stronach internetowych zakonu i parafii.

Wypominki za zmarłych przez cały listopad o godzinie 18.20. Codziennie, we wszystkie dni listopada, odprawiana jest Msza Święta za zmarłych polecanych w Wypominkach miesięcznych i rocznych.

W liturgii Kościoła w tym tygodniu
- we wtorek: św. Elżbiety Węgierskiej, zakonnicy
- w środę: bł. Karoliny Kózkówny, dziewicy i męczennicy
- w czwartek: bł. Salomei, zakonnicy
- w piątek: św. Rafała Kalinowskiego, prezbitera
- w sobotę : wspomnienie Ofiarowania Najświętszej Maryi Panny

 

Jednocześnie w sobotę wspomnienie św. Cecylii, patronki osób wykonujących muzykę sakralną. Msza Święta o godz. 12.00 będzie odprawiona w intencji Pana Organisty oraz za zmarłych Organistów i członków Chóru Parafialnego. Natomiast o godz. 20.00 Msza św. z modlitwami o uzdrowienie. Serdecznie zapraszamy.

22 listopada, po Mszy Świętej o godzinie 9.30 spotkanie organizacyjne dla Arcybractwa V Ran Pana Jezusa i adoracji Najświętszego Sakramentu. To zaproszenie przekażmy wszystkim członkom Arcybractwa V Ran Pana Jezusa i adoracji Najświętszego Sakramentu.
W przyszłą niedzielę uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata.

W przedsionkach bazyliki można nabyć kalendarz parafialny na 2016 r. Kalendarz zawiera zdjęcia, wydarzenia i informacje związane z życiem parafii Bożego Ciała. Kalendarz ten jest cegiełką na kolonie i duszpasterstwo dzieci. Jeżeli ktoś może ofiarować więcej, to bardzo dziękujemy. Minimalna ofiara: 10 złotych. Zachęcamy do nabywania dla siebie, a może i dla kogoś z bliskich czy rodziny.
Składamy serdeczne „Bóg zapłać” za ofiary złożone na potrzeby naszej Parafii, i na nasze Zakonne Wyższe Seminarium Duchowne. Bóg zapłać za kolejne ofiary indywidualne na prace prowadzone przy naszej bazylice i za ofiary na wypominki.
Z naszej Rodziny Parafialnej odszedł do wieczności: + Michał Klimas z ul. Wrzesińskiej Polecajmy Jego oraz zmarłego ks. Zenona Skórę CRL Bożemu Miłosierdziu: Wieczny odpoczynek...
Naszym drogim Parafianom i miłym Gościom i Dobrodziejom życzymy miłej niedzieli, Bożego błogosławieństwa oraz opieki Matki Zbawiciela

Kanonicy Regularni Laterańscy

fot. Paweł Krzan