ul. Bożego Ciała 26, 31-059 Kraków, tel. (+48) 12-430-59-95

Parafia Bożego Ciała w Krakowie

34 Niedziela Zwykła – 22.11.2015

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata.

Dzisiaj ostatnia Niedziela Roku Kościelnego, Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata. Po Mszy św. o godz. 9.30 wystawienie Najświętszego Sakramentu, Litania do Najświętszego Serca Pana Jezusa, Akt poświęcenia Rodzaju Ludzkiego Najświętszemu Sercu Jezusowemu i błogosławieństwo Najświętszym Sakramentem. Za publiczne odmówienie Aktu poświęcenia się Rodzaju Ludzkiego Najświętszemu Sercu Pana Jezusa można dzisiaj zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami. O godzinie 18.30 Nieszpory. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.

W środę wspomnienie św. Katarzyny Aleksandryjskiej, dziewicy i męczennicy – odpust u naszych Sąsiadów: Ojców Augustianów.

W środę o godzinie 17.00 spotkanie formacyjne dla kandydatów do Bierzmowania. Zapraszamy na to spotkanie uczniów gimnazjum do Sali katechetycznej.

Za tydzień 29 listopada, pierwsza Niedziela Adwentu. Rozpoczniemy nowy rok liturgiczny w Kościele który będziemy przeżywali pod hasłem: „Nowe życie w Chrystusie”. Od 30 listopada rozpoczną się roraty. Roraty będą od poniedziałku do piątku o godz. 19.00. Rodziców i dzieci prosimy o przygotowanie lampionów. Jak co roku w Adwencie będą rozprowadzane świece wigilijne.

Wypominki za zmarłych codziennie o godz. 18.20. Codziennie odprawiana jest Msza św. za zmarłych poleconych w wypominkach rocznych i miesięcznych. Na wypominki roczne przyjmujemy w zakrystii i w Kancelarii Parafialnej.

Składamy serdeczne „Bóg zapłać” za ofiary złożone na potrzeby naszej Parafii.

Bardzo serdecznie dziękujemy za udział w pogrzebie + Ks. Zenona Skóry CRL w miniony czwartek. Z naszej Rodziny Parafialnej odeszli: + Krystyna Mlaś z ul. Miodowej [ostatnio poza parafią] i + Wojciech Wiśniewski z ul. Podbrzezie. Polecajmy ich Bożemu Miłosierdziu: Wieczny odpoczynek...

Naszym drogim Parafianom, Gościom i Dobrodziejom życzymy miłej niedzieli, błogosławieństwa Bożego, opieki Matki Zbawiciela i Świętego Stanisława Kazimierczyka. Na ostatnie dni kończącego się roku liturgicznego przyjmijmy błogosławieństwo wszechmogącego Boga.

Kanonicy Regularni Laterańscy.