ul. Bożego Ciała 26, 31-059 Kraków, tel. (+48) 12-430-59-95

Parafia Bożego Ciała w Krakowie

1 Niedziela Adwentu – 29.11.2015

Adwent1OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
Dzisiejsza Niedziela rozpoczyna Nowy Rok Liturgiczny i Okres Adwentu. Nowy rok liturgiczny w Kościele będziemy przeżywali pod hasłem: „Nowe życie w Chrystusie”. W Adwencie otwórzmy się na Słowo Boże. Niech to będzie czas pełnienia dobrych uczynków, trzeźwości, powrotu do Boga i pojednania się z ludźmi.

W każdą niedzielę i w każdy czwartek o godzinie 18.30 śpiewamy Nieszpory. Zapraszamy do wspólnej modlitwy z naszą Wspólnotą Zakonną.

W każdą niedzielę o godz. 9.15 będą czytane Wypominki za zmarłych poleconych w Wypominkach rocznych. Zapraszamy do modlitwy za naszych drogich zmarłych.

Przez cały Adwent Msza św. Roratnia będzie odprawiana w „dni szkolne” – od poniedziałku do piątku – o godz. 19.00. Zapraszamy na Roraty wszystkich; szczególnie rodziny z dziećmi, kandydatów do Bierzmowania. Zachęcamy, aby na Roraty przychodzić z tradycyjnymi lampionami.

W tym tygodniu 1 czwartek, 1 piątek i 1 sobota miesiąca. Msza św. ku czci Najśw. Serca Pana Jezusa w piątek o 12.00. Msza Św. ku czci Niepokalanego Serca Maryi w sobotę o 12.00. Msza Święta w sobotę o 12.00 jest odprawiana w int. Dobrodziejów Parafii i Klasztoru Bożego Ciała. Zachęcamy dzieci, młodzież szczególnie dorosłych do gorliwego uczestniczenie w pierwszych piątkach miesiąca.

W następną niedzielę 6 grudnia: dzień modlitwy i dzień pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie. Modlić się będziemy za Kościół na Wschodzie. Taca będzie przeznaczona jako nasza pomoc materialna Kościołowi na Wschodzie.

W przedsionkach bazyliki można nabywać świece „Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom”. Nabywając świece pomagamy dzieciom z najbardziej potrzebujących rodzin. Minimalna ofiara za jedną świecę 5 złotych. Towarzystwo Przyjaciół Brata Alberta prowadzi dziś kwestę na rzecz pomocy biednym i bezdomnym.

Składamy serdeczne „Bóg zapłać” za ofiary złożone na potrzeby naszej Parafii.

Z naszej Rodziny Parafialnej odeszła do wieczności + Janina Markowska z ul. Miodowej. Polecajmy ją Bożemu Miłosierdziu: Wieczny odpoczynek...

Naszym drogim Parafianom, Gościom i Dobrodziejom życzymy miłej niedzieli, zdrowia i błogosławieństwa Bożego. Razem z Matką Najświętszą trwajmy w oczekiwaniu na Boże Narodzenie.
Kanonicy Regularni Laterańscy