ul. Bożego Ciała 26, 31-059 Kraków, tel. (+48) 12-430-59-95

Parafia Bożego Ciała w Krakowie

2 NIEDZIELA ADWENTU – 06.12.2015

Adwent2OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

Dzisiaj 2 Niedziela Adwentu. W każdą niedzielę i w każdy czwartek o godzinie 18.30 śpiewamy Nieszpory. W każdą niedzielę o godz. 9.15 są czytane Wypominki za zmarłych poleconych w Wypominkach rocznych. Bardzo serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy. 

 

We wszystkich kościołach naszej Ojczyzny dzisiejsza niedziela jest dniem modlitwy i pomocy materialnej Kościołowi Katolickiemu na Wschodzie. Dziękujemy wszystkim za dar modlitwy, za ofiarowane cierpienia a także za pomoc materialną dla Kościoła na Wschodzie.

 

We wtorek   w dniu 8 grudnia w całym Kościele Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. Matka Boża objawiając się pielęgniarce Pierinie Gilli we Włoszech w dniu 8 grudnia 1947 r. powiedziała: Życzę sobie, aby mnie czczono jako Maryję Różę Mistyczną, Matkę Kościoła. Życzę sobie, aby każdego roku w dniu 8 grudnia w południe miała miejsce Godzina Łaski dla całego świata. Dzięki modlitwie w tej godzinie ześlę niezliczone łaski dla duszy i ciała. Będą liczne nawrócenia. Pan, mój Boski Syn Jezus ukaże wielkie miłosierdzie, jeżeli dobrzy ludzie będą się modlić za swych grzesznych braci. Ci, którzy nie mogą przyjść do kościoła, niech modlą się w domu. Jest moim życzeniem, aby Godzina Łaski była praktykowana na całym świecie. Wkrótce ludzie poznają wielkość tej Godziny Łaski. Msze św. w tę Uroczystość będą w naszej Bazylice o godz. 6.30, o godz. 8.00, o 12.00 i Roraty o 19.00. Zapraszamy.

8 grudnia Ojciec święty Franciszek ogłosi początek Świętego Roku Miłosierdzia przez otwarcie Bramy Miłosierdzia w Bazylice Watykańskiej. W naszej Archidiecezji Bramę Miłosierdzia otworzy Ks. Kard. Stanisława Dziwisz w Bazylice Miłosierdzia w Łagiewnikach w sobotę 12 grudnia o godz. 17.00.

 

 

Przez cały Adwent Msza św. Roratnia jest odprawiana w „dni szkolne” – od poniedziałku do piątku – o godz. 19.00. Zapraszamy na Roraty wszystkich – rodziny z dziećmi,  młodzież, kandydatów do bierzmowania. Dorosłych i dzieci zachęcamy, aby na roraty przychodzić z tradycyjnymi lampionami. 

 

W środę, jak w każdą 2 środę miesiąca, Msza Święta dla chorych i w intencji chorych o godzinie 16.00.

 

Chorych, którzy nie wychodzą z domów będziemy odwiedzać przed świętami ze spowiedzią i Komunią św. Odwiedziny chorych w domach 22 grudnia. Zapisy chorych w  zakrystii, po Mszy Świętej. 

 

W przedsionkach Bazyliki można nabywać świece „Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom”. Minimalna ofiara składana przy zakupie świecy to 5 złotych. Ofiary są przeznaczone na pomoc dzieciom z najbiedniejszych rodzin. Bardzo serdecznie prosimy o pomoc dla najuboższych rodzin.

 

Klerycy naszego Seminarium roznoszą w parafii opłatki na wigilijny stół. Prosimy o życzliwe przyjmowanie naszych Współbraci w mieszkaniach. Dziękujemy za ofiary składane przy przyjmowaniu opłatków. Opłatki można nabywać także w zakrystii po Mszy Świętej. Przy okazji roznoszenia opłatków klerycy będą roznosili plan Kolędy. Plan Kolędy wywieszony jest w gablotach Bazyliki, jest umieszczony na stronie internetowej naszej Parafii [plan kolędy] i każdy do którego dotrą Klerycy z opłatkiem dostanie taki plan. Jest to duża zmiana i zarazem serdeczna prośba, aby powiadamiać sąsiadów, szczególnie tych, którzy na Mszę św. uczęszczają do innych kościołów.  

 

Z naszej Rodziny Parafialnej odeszli do wieczności + Marianna Jastrzębska z ul. Meiselsa, + Kazimierza Chudy z ul. Św. Wawrzyńca, + Justyna Szybowska z ul. Wąskiej i + Krzysztof Hojda z ul. Dajwór. Polecajmy ich Bożemu Miłosierdziu: Wieczny odpoczynek...

 

Naszym drogim Parafianom, Gościom i Dobrodziejom życzymy miłej niedzieli, Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Najświętszej Niepokalanie Poczętej. 

 

Kanonicy Regularni Laterańscy