ul. Bożego Ciała 26, 31-059 Kraków, tel. (+48) 12-430-59-95

Parafia Bożego Ciała w Krakowie

3 Niedziela Adwentu – 13.12.2015


Adwent3Ogłoszenia duszpasterskie

Dzisiejsza Trzecia Niedziela Adwentu w Liturgii nosi nazwę „Gaudete” – radujcie się. Radujcie się, bo Pan jest blisko.
W każdą niedzielę o godz. 9.15 są czytane Wypominki za zmarłych poleconych w wypominkach rocznych. Serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy.

Przez cały Adwent Msza św. Roratnia jest odprawiana w „dni szkolne” – od poniedziałku do piątku – o godz. 19.00. Zapraszamy na Roraty wszystkich – rodziny z dziećmi, młodzież, kandydatów do bierzmowania. dorosłych i dzieci zachęcamy, aby na roraty przychodzić z tradycyjnymi lampionami.

Chorych, którzy nie wychodzą z domów będziemy odwiedzać przed świętami ze spowiedzią i Komunią św. odwiedziny chorych w domach 22 grudnia. Zapisy chorych w zakrystii, po Mszy Świętej.

W przyszłą Sobotę 19 grudnia zapraszamy na Mszę Świętą z modlitwami o uzdrowienie i uwolnienie, do naszej Bazyliki na godzinę 20.00.

Klerycy naszego Seminarium roznoszą w parafii poświęcone opłatki na wigilijny stół. Prosimy o życzliwe przyjmowanie naszych Współbraci w mieszkaniach. Dziękujemy za ofiary składane przy przyjmowania poświęconych opłatków. Opłatki można nabywać także w zakrystii i kancelarii. Przy okazji roznoszenia opłatków klerycy roznoszą plan kolędy. Plan Kolędy jest także wywieszony w gablotach oraz umieszczony na stronie internetowej naszej Parafii. Serdecznie prosimy, aby powiadomić o kolędzie sąsiadów, szczególnie tych, którzy na Msze św chodzą do innych kościołów.
W przedsionku kościoła można nabywać świece „Wigilijnej Pomocy Dzieciom”. Wigilijne świece będą zapalone na wigilijnym stole, a w święta można je zanieść i zapalić na grobach naszych bliskich, z którymi w ubiegłych latach zasiadaliśmy do wigilijnego stołu. Gorąco zachęcamy do nabywania tych świec; minimalna ofiara 5 zł.

Składamy serdeczne „Bóg zapłać” za ofiary złożone na potrzeby naszej parafii i zakonu w minionym tygodniu.

Bożemu Miłosierdziu polećmy naszych drogich zmarłych , zmarłego Mieczysława Glanowskiego. Wieczny odpoczynek…

Naszym drogim Parafianom i miłym Gościom życzymy zdrowego i miłego wypoczynku niedzielnego, błogosławieństwa Bożego, opieki Matki Zbawiciela.

Kanonicy Regularni Laterańscy