ul. Bożego Ciała 26, 31-059 Kraków, tel. (+48) 12-430-59-95

Parafia Bożego Ciała w Krakowie

4 Niedziela Adwentu — 20.12.2015


Adwent4Ogłoszenia duszpasterskie
1. Dzisiaj przeżywamy czwartą Niedzielę Adwentu. Nieszpory i modlitwa na zakończenie dnia o godzinie 18.30.

2. W środę 23 grudnia i w czwartek 24 grudnia, spowiedź przed Bożym Narodzeniem. Spowiedź święta w środę, będzie od porannej do wieczornej Mszy Świętej a w Wigilię od porannej Mszy Świętej do godziny 12.00. Dołóżmy starań, aby wszyscy w te święta byli wyspowiadani i przyjęli Komunię św. Nie ma Bożego Narodzenia, jeżeli nie przyjmiemy Boga w Komunii św. do naszego serca. Chorych, którzy nie wychodzą z domów odwiedzimy przed świętami ze spowiedzią i Komunią św., w domach we wtorek 22 grudnia.


3. W czwartek Wigilia. Zachęcamy do chrześcijańskiego przeżywania wieczerzy wigilijnej i świąt Bożego Narodzenia. Pielęgnujmy w naszych rodzinach tradycyjne zwyczaje. Wieczerzę wigilijną rozpocznijmy od wspólnej modlitwy rodzinnej i od odczytania fragmentu Ewangelii, która opowiada o narodzeniu Pana Jezusa. Następnie łamiemy się opłatkiem i składamy najbliższym serdeczne życzenia świąteczne. Zachęcamy do wspólnego śpiewania kolęd. W wigilię tradycyjnie zachowujemy wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

4. W czwartek w wigilię, Msze święte o godzinie 6.30, 8.00 i ostatnia Msza św. o godzinie 12.00. Potem kościół będzie zamknięty do godz. 23.30, abyśmy wszyscy mogli się przygotować do wieczerzy wigilijnej i do Pasterki.

5. Pasterka zostanie odprawiona o północy. Serdecznie zapraszamy na Pasterkę naszych Drogich Parafian, Przyjaciół i Gości naszej Parafii i naszego kościoła. Zgodnie z rozporządzeniem w naszej Archidiecezji ofiary złożone w czasie Pasterki będą przeznaczone na Fundusz Ochrony Życia, SOS.

6. W piątek: Uroczystość Narodzenia Pańskiego. Ta uroczystość rozpoczyna Oktawę Narodzenia Pańskiego. W sobotę, drugi dzień świąt Bożego Narodzenia. Msze święte w pierwszy i drugi dzień świat Bożego Narodzenia są odprawiane jak niedzielę.

7. W drugi dzień Świąt Bożego Narodzenia, w sobotę, Święto Świętego Szczepana Pierwszego Męczennika; natomiast w przyszłą Niedzielę w Oktawie Bożego Narodzenia Święto Świętej Rodziny, Jezusa, Maryi i Józefa. Jest to dzień modlitw w intencji rodzin. Modlić się będziemy w intencji wszystkich rodzin naszej parafii; szczególnie tych potrzebujących duchowej pomocy.

8. Klerycy naszego Seminarium rozprowadzają dzisiaj w przedsionkach Kościoła Pismo Seminaryjne: „Cor Unum". Przepięknie wydany kwartalnik wraz z ciekawymi artykułami, ze zdjęciami z życia Seminarium i Klasztoru można nabyć za ofiarę, którą w całości przekazujemy na kształcenie intelektualne młodego pokolenia kapłanów.
Poświęcone Opłatki, oraz Świece „Wigilijnej Pomocy Dzieciom", można nabywać jeszcze w zakrystii i kancelarii. Świece te zapalone na wigilijnym stole, można po wigilii zanieść i zapalić na grobach naszych bliskich, z którymi w ubiegłych latach zasiadaliśmy do wigilijnego stołu. Gorąco zachęcamy do nabywania tych świec; minimalna ofiara 5 zł.

9. Składamy serdeczne „Bóg zapłać" za ofiary złożone na potrzeby naszej Parafii i Klasztoru. Dziękujemy serdecznie za ofiary złożone naszym klerykom w czasie roznoszenia poświęconych opłatków. .

10. UWAGA: W związku z przygotowaniami do Światowych Dni Młodzieży w Krakowie, ponawiamy Prośbę do naszych Parafian o zgłoszenie swojej gotowości i chęci podjęcia w gościnę, jednego lub kilku młodych ludzi, którzy do naszego królewskiego miasta przybędą na spotkanie z Papieżem. Prosimy o zgłaszanie się w zakrystii i kancelarii parafialnej najpóźniej do końca stycznia 2016 roku.

11. Bożemu Miłosierdziu polecamy naszych bliskich zmarłych a zwłaszcza Śp. Aleksandra Fijałkowskiego. Wieczny Odpoczynek racz im dać Panie, a światłość wiekuista niechaj im świeci.

Naszym drogim Parafianom, miłym Gościom i Dobrodziejom Parafii i Klasztoru Bożego Ciała życzymy zdrowego i miłego wypoczynku niedzielnego, oraz chrześcijańskiego przeżycia wieczerzy wigilijnej. Niech pokój, który zapowiadali aniołowie w Betlejem stanie się udziałem każdej i każdego z Was. Dzieląc się z wami opłatkiem życzymy, aby serca Wasze i domy Wasze napełniły się miłością Boga, którą Jezus przyniósł na ziemię. Niech tej miłości w sposób szczególny doświadczą ludzie chorzy, samotni i ci, którzy te święta muszą spędzać daleko od swojego domu i swoich najbliższych.

Kanonicy Regularni Laterańscy.