ul. Bożego Ciała 26, 31-059 Kraków, tel. (+48) 12-430-59-95

Parafia Bożego Ciała w Krakowie

Uroczystość Narodzenia Pańskiego - 25.12.2015


bozenarodzenieZ okazji Uroczystości Narodzenia Pańskiego naszym Drogim Parafianom , Gościom i Dobrodziejom składamy najserdeczniejsze życzenia: zdrowych, pełnych Miłości od Boga i pełnych dobroci od ludzi Świąt.
Niech Nowonarodzone Dziecię, Bóg, który stał się człowiekiem da Wam z wielką radością przeżywać kolejną rocznicę Jego narodzin. Niech Jezus, Chrystus, błogosławi Was, Wasze Rodziny, waszych bliskich, niech obficie obdarzy swoją łaską i pokojem.
Naszymi Życzeniami i darem modlitwy obejmujemy Ojca Świętego, Papieża Franciszka, Naszego Kardynała Metropolia Stanisława oraz Biskupów, Kapłanów, Zakonników i Siostry Zakonne. Serdeczne Życzenia składamy Arcybractwu, Stowarzyszeniu Rodzin Katolickich, Grupom modlitewnym, Służbie Liturgicznej Ołtarza.
Życzeniami świątecznymi i modlitwą otaczamy Wszystkie Rodziny naszej parafii, dzieci, młodzież, ludzi chorych, samotnych, starszych i przebywających w szpitalach.
O przyjęcie życzeń i zapewnienie o wielkiej wdzięczności prosimy Wszystkich naszych Parafian, Przyjaciół i Dobrodziejów Parafii i Klasztoru Bożego Ciała.
Do życzeń dołączamy bardzo serdeczne podziękowania za życzenia nadesłane na adres Parafii i Klasztoru Bożego Ciała: „Bóg zapłać”.


Ogłoszenia Duszpasterskie
1. Dzisiaj i jutro Msze św. są odprawiane jak w każdą niedzielę w ciągu roku.
2. Jutro święto św. Szczepana, pierwszego męczennika. Ofiary składane na tacę w Drugi dzień świąt Bożego Narodzenia są przeznaczone na Uniwersytet Papieski im. Jana Pawła II w Krakowie.
3. W niedzielę 27 grudnia Święto Świętej Rodziny, Jezusa, Maryi i Józefa. W niedzielę będziemy dziękować za rodziny silne Bogiem i modlić się o ratunek dla rodzin przeżywających trudności.
4. Dziękujemy bardzo serdecznie wszystkim, którzy zaangażowali się w przygotowanie i przyozdobienie naszej bazyliki. Księdzu Maciejowi i zaangażowanym rodzinom dziękujemy za zbudowanie szopki. Paniom za przygotowanie Ołtarzy. Wszystkim Dobrodziejom bardzo serdecznie dziękujemy.
5. Składamy gorące „Bóg zapiać" za ofiary złożone w Pasterkę na Kościelny Fundusz Obrony Życia.- S.O.S.
6. Kolędę, czyli wizytę duszpasterską w parafii rozpoczniemy w poniedziałek 4 stycznia. W przedsionkach bazyliki w gablotach znajduje się plan kolędy na cały najbliższy miesiąc. Plan kolędy jest wydrukowany także na kartkach , które można ze sobą zabrać do domu. W związku z tym nie będzie już informacji w przeddzień wizyty.
7. Z naszej rodziny parafialnej Pan Bóg odwołał do wieczności ś.p. Tadeusza Rusek z ul. Brzozowej. Polećmy Go Miłosierdziu Bożemu. Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie, a światłość wiekuista niechaj mu święci.
Przyjmijcie Boże Błogosławieństwo.
Kanonicy Regularni Laterańscy