ul. Bożego Ciała 26, 31-059 Kraków, tel. (+48) 12-430-59-95

Parafia Bożego Ciała w Krakowie

ŚWIĘTO ŚW. RODZINY: JEZUSA, MARYI I JÓZEFA - 27.12.2015

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

ŚWIĘTO ŚW. RODZINY: JEZUSA, MARYI I JÓZEFA

1. Dzisiejsza niedziela jest ostatnią niedzielą w Roku Pańskim 2015. Trwamy w radosnej Oktawie Bożego Narodzenia. Dzisiaj także przeżywamy Święto Świętej Rodziny z Nazaretu: Jezusa, Maryi i Józefa. W to dzisiejsze święto dziękujemy Bogu za rodziny w których przyszliśmy na świat, dziękujemy za wszystkie rodziny wierne Bogu i człowiekowi. Modlimy się za rodziny rozbite i przeżywające różnego rodzaju trudności.

 

2. W czwartek 31 grudnia, zakończenie Starego Roku 2015. Tego dnia wieczorna msza św. zostanie odprawiona nie o godzinie 19.00, ale o godz. 16.00. Uczestniczących w Mszach św. gregoriańskich za ś.p. Ryszarda Wcisło zapraszamy do udziału w mszy św. o godz. 16.00. Po Mszy św. wystawienie Najświętszego Sakramentu, dziękczynno-przebłagalna adoracja oraz uroczyste „Te Deum” za wszelkie łaski Boże otrzymane w kończącym się roku.


3. W piątek 1 stycznia rozpoczniemy Nowy Rok 2016. 1 stycznia będziemy przeżywać Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi. Tego dnia modlić się będziemy o błogosławieństwo dla siebie, dla naszej Ojczyzny i całego Kościoła, a także o dar pokoju dla świata. Od 48 lat 1 stycznia jest bowiem dniem modlitw o pokój. Msze święte w Nowy Rok będą odprawiane tak jak w każdą niedzielę. Tego dnia przypada również pierwszy piątek miesiąca. Wystawienie Najświętszego Sakramentu i litania do Serca Jezusowego po mszy św. o godz. 9.30.

 

4. Kolędę, czyli wizytę duszpasterską w naszej Parafia rozpoczniemy w poniedziałek 4 stycznia, potrwa ona do 23 stycznia.

Plan Kolędy na cały najbliższy miesiąc wywieszony jest w gablotach Bazyliki. W przedsionkach znajdują się także kartki z informacją o terminach kolędy które można zabrać ze sobą do domu. Informacje te znajdują się także na stronie internetowej naszej parafii. O kolędzie informowali również w poszczególnych kamienicach nasi klerycy przy okazji rozprowadzania w parafii opłatków. W związku z tym nie będzie już informacji w przeddzień kolędy.

 

5. Składamy serdeczne „Bóg zapłać” za ofiary na potrzeby naszej Parafii.

 

6. Polećmy Bożemu Miłosierdziu wszystkich zmarłych którzy odeszli z naszej Parafii i naszych Rodzin w kończącym się 2015 roku. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie.

 

7. Naszym Drogim Parafianom, Gościom i Dobrodziejom życzymy miłej niedzieli. Pana Boga prośmy o Jego Ojcowskie błogosławieństwo na ostatnie dni Starego Roku dla siebie i dla naszych rodzin.


Kanonicy Regularni Laterańscy