ul. Bożego Ciała 26, 31-059 Kraków, tel. (+48) 12-430-59-95

Parafia Bożego Ciała w Krakowie

UROCZYSTOŚĆ ŚWIĘTEJ BOŻEJ RODZICIELKI - 1.01.2016 r.

1 STYCZNIA 2016 – NOWY ROK
ÓSMY DZIEŃ OKTAWY NARODZENIA PAŃSKIEGO
UROCZYSTOŚĆ ŚWIĘTEJ BOŻEJ RODZICIELKI

Na progu Nowego roku Pańskiego 2016 składamy naszym drogim Parafianom, Gościom, Przyjaciołom i Dobrodziejom najserdeczniejsze życzenia: Bożego Pokoju, Bożego błogosławieństwa, obfitości łaski i darów Ducha Świętego, a także zdrowia i pomyślności w życiu osobistym, rodzinnym i zawodowym.
Życzymy Wam wszystkim. aby Matka Jezusa Chrystusa wymodliła Wam łaskę żywej wiary, abyście w tym szczególnym Roku Miłosierdzia otworzyli się na uzdrawiającą moc płynącą od Boga.

 

Ogłoszenia duszpasterskie

Dziękujemy wszystkim, którzy wczoraj wzięli udział w Mszy św. i nabożeństwie na zakończenie Starego Roku 2015. Dzisiaj Nowy Rok – Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki. Razem z całym Kościołem i modlimy się o pokój na świecie. Od 48 lat 1 stycznia jest dniem modlitw o pokój.

Dzisiaj także 1 piątek miesiąca. Oddajemy cześć Najświętszemu Sercu Jezusa. Jutro 1 sobota miesiąca o godzinie 12.00 Msza Święta w intencji Dobrodziejów Parafii i Klasztoru Bożego Ciała.

Kolędę, czyli wizytę duszpasterską w naszej Parafia rozpoczniemy w poniedziałek 4 stycznia, potrwa ona do 23 stycznia. Plan Kolędy na cały najbliższy miesiąc wywieszony jest w gablotach Bazyliki. W przedsionkach znajdują się także kartki z informacją o terminach kolędy które można zabrać ze sobą do domu [pobierz plan kolędy]. O kolędzie informowali również w poszczególnych kamienicach nasi klerycy przy okazji rozprowadzania w parafii opłatków. W związku z tym nie będzie już informacji w przeddzień kolędy.

Polećmy Bożemu Miłosierdziu wszystkich zmarłych, którzy odeszli z naszej Parafii i z naszych Rodzin w minionym 2015 roku. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie …

Na dobre przeżycie wszystkich dni Nowego Roku Pańskiego 2016 przyjmijmy Boże błogosławieństwo.

Szczęść Boże: Kanonicy Regularni Laterańscy