ul. Bożego Ciała 26, 31-059 Kraków, tel. (+48) 12-430-59-95

Parafia Bożego Ciała w Krakowie

2 Niedziela po Narodzeniu Pańskim – 03.01.2016

Ogłoszenia Duszpasterskie

Dzisiaj przeżywamy 2 Niedzielę po Narodzeniu Pańskim. Zapraszamy na Nieszpory dzisiaj i w czwartek o godzinie 18.30.

W środę Uroczystość Objawienia Pańskiego zwane Świętem Trzech Króli. Tego dnia Msze święte będą odprawiane jak w każdą niedzielę. Podczas Mszy świecić będziemy kadzidło oraz mirrę. Taca z Trzech Króli przeznaczona jest na Misje.

W następną niedzielę Święto Chrztu Pańskiego. Będziemy dziękować Bogu za dar Chrztu Świętego, jaki każdy z nas otrzymał.

Jutro, 4 stycznia rozpoczynamy w parafii Kolędę, czyli wizytę duszpasterską, potrwa ona do 23 stycznia.

Plan Kolędy na cały najbliższy miesiąc wywieszony jest w gablotach Bazyliki. W przedsionkach znajdują się także kartki z informacją o terminach kolędy które można zabrać ze sobą do domu. Informacje te znajdują się także na stronie internetowej naszej parafii [zobacz...]. O kolędzie informowali również w poszczególnych kamienicach nasi klerycy przy okazji rozprowadzania w parafii opłatków. W związku z tym nie będzie już informacji w przeddzień kolędy.

Z tydzień w niedzielę 10 stycznia o godz. 16.00 Msza św. w intencji pielgrzymów październikowej pielgrzymki śladami św. O. Pio i św. Jana Pawła II. Po mszy św. spotkanie popielgrzymkowe.

Również za tydzień po Mszy św. o godz, 16.00 krótkie spotkanie dla kandydatów do Bierzmowania. Spotkanie odbędzie się w kościele.

Miejskie Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej w Krakowie i Rada Dzielnicy zapraszają na spotkanie poświecone możliwości przyłączenia się do sieci cieplnej budynków znajdujących się na terenie Kazimierza, szczególnie tych opalanych węglem. Podczas spotkania będzie można uzyskać informacje dotyczące planowanych inwestycji oraz sposobu ubiegania się o przyłączenie i możliwość uzyskania dofinansowania. Spotkanie odbędzie się w Centrum Kultury Żydowskiej przy ul. Meiselsa 17 w dniu 12 stycznia 2016 r. o godz. 18.00

Składamy serdeczne „Bóg zapłać” za ofiary złożone w minionym tygodniu na potrzeby naszej parafii. Dziękujemy za ofiary indywidualne na prace prowadzone przy naszej Bazylice .

Z naszej rodziny parafialnej do wieczności odeszła + Krystynę Kędryna z ul. Dietla. Polećmy Ją i wszystkich nam bliskich zmarłych Bożemu Miłosierdziu: Wieczny odpoczynek racz im dać Panie.

Wszystkim naszym Drogim Parafianom, naszym Gościom i Dobrodziejom życzymy miłej niedzieli, Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Zbawiciela.

Kanonicy Regularni Laterańscy