ul. Bożego Ciała 26, 31-059 Kraków, tel. (+48) 12-430-59-95

Parafia Bożego Ciała w Krakowie

Uroczystość Objawienia Pańskiego - 06.01.2016


trzech kroli2016Trzech Króli
Ogłoszenia Duszpasterskie


Przeżywamy dzisiaj Uroczystość Objawienia Pańskiego. W tradycji Polskiej ta uroczystość nazywana jest uroczystością Trzech Króli. W kościołach święci się kredę i kadzidło na pamiątkę darów, które Trzej Królowie ofiarowali Nowonarodzonemu Zbawicielowi świata. Kawałek poświęconej kredy można zabrać ze sobą do domu, znajduje się ona w koszyku na ołtarzu Matki Bożej Łaskawej. Taca z dzisiejszego dnia przeznaczona jest na Misje.

Od 4 stycznia trwa w naszej parafii wizyta duszpasterska czyli kolęda. Plan kolędy na cały najbliższy miesiąc wywieszony jest w gablotach bazyliki.

W jutrzejszy czwartek w naszej bazylice będzie nagrywane oratorium i dlatego świątynia po mszach świętych będzie zamykana. Nie będzie również w dniu jutrzejszym całodziennej adoracji Najświętszego Sakramentu. Zapraszamy natomiast na Nieszpory Eucharystyczne o godz. 18.30

W niedzielę święto Chrztu Pana Jezusa. Jest to okazja, aby podziękować Bogu za Sakrament Chrztu Świętego i odnowić nasze przyrzeczenia chrzcielne.

Składamy serdeczne Bóg zapłać za ofiary na potrzeby naszej Parafii i za dzisiejsze ofiary złożone na tacę, które są przeznaczone na Misje.

Naszym drogim Parafianom, Gościom i Dobrodziejom życzymy miłego dnia świątecznego, Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Zbawiciela. Niech nasze serca i nasze rodziny, niech nasze domy i mieszkania zostaną napełnione pokojem, radością i miłością.

Kanonicy Regularni Laterańscy