ul. Bożego Ciała 26, 31-059 Kraków, tel. (+48) 12-430-59-95

Parafia Bożego Ciała w Krakowie

NIEDZIELA CHRZTU PAŃSKIEGO - 10.01.2016


niedziela chrztu

Dzisiaj przeżywamy Święto Chrztu Pańskiego i dziękujemy Bogu za dar Chrztu Św., jaki każdy z nas otrzymał. Dzisiejsze święto kończy okres Narodzenia Pańskiego. Od jutra rozpoczyna się w liturgii okres zwykły, który będzie trwał do Środy Popielcowej.

Z żalem informujemy, że 7 stycznia zmarł w Ełku nasz współbrat + Ks. Kazimierz Rompalski CRL. Jego duszę polecamy Miłosiernemu Bogu i prosimy o modlitwę w Jego intencji.

W każdą niedzielę i w każdy czwartek Nieszpory o godzinie 18.30. Droga Krzyżowa w każdy piątek o godzinie 18.30. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.

W środę 13 styczna na Mszy św. o godz. 12.00 będziemy modlić się w intencji Ks. Ryszarda Siuty z okazji Jego urodzin. Zapraszamy wszystkich do udziału w tej Eucharystii.

W naszej parafii trwa wizyta duszpasterska. Plan kolędy na cały najbliższy miesiąc wywieszony jest w gablotach bazyliki.

W dniach od 17 do 24 stycznia, jak każdego roku przeżywać będziemy Tydzień Modlitw o jedność Chrześcijan. Program Nabożeństw Ekumenicznych jest wywieszony w przedsionku Bazyliki od strony Klasztoru.

16 stycznia w Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Łagiewnikach odbędzie się Drugie Oficjalne Spotkanie Rekolekcyjne przygotowujące do Światowych dni Młodzieży. Spotkanie rozpocznie się o godz. 16.00 a poprowadzi je Ks. Michał Olszewski.

Miejskie Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej w Krakowie i Rada Dzielnicy zapraszają na spotkanie poświecone możliwości przyłączenia się do sieci cieplnej budynków znajdujących się na terenie Kazimierza, szczególnie tych opalanych węglem. Podczas spotkania będzie można uzyskać informacje dotyczące planowanych inwestycji oraz sposobu ubiegania się o przyłączenie i możliwość uzyskania dofinansowania. Spotkanie odbędzie się w Centrum Kultury Żydowskiej przy ul. Meiselsa 17 w dniu 12 stycznia 2016 r. o godz. 18.00

Składamy serdeczne Bóg zapłać za ofiary złożone w minionym tygodniu na potrzeby misji, a także na potrzeby naszej parafii.

Z naszej rodziny parafialnej do wieczności odeszła + Monika Wiśniewska z ul. Gazowej. Polećmy Ją i ks. Kazimierza Rompalskiego Bożemu Miłosierdziu: Wieczny odpoczynek racz im dać Panie …

Wszystkim naszym Drogim Parafianom, naszym Gościom i Dobrodziejom życzymy miłej niedzieli, Bożego błogosławieństwa oraz opieki Matki Zbawiciela.


Kanonicy Regularni Laterańscy