ul. Bożego Ciała 26, 31-059 Kraków, tel. (+48) 12-430-59-95

Parafia Bożego Ciała w Krakowie

2 Niedziela Zwykła – 17.01.2016

Ogłoszenia duszpasterskie

Dzisiaj 2 Niedziela Zwykła.
Nieszpory w każdą niedzielę i w każdy czwartek o godz. 18.30. Droga Krzyżowa w każdy piątek o godz. 18.30.

W liturgii w tym tygodniu obchodzić będziemy:
- we wtorek wspomnienie św. Józefa Sebastiana Pelczara, biskupa
- w czwartek wspomnienie św. Agnieszki, Dziewicy i męczennicy;

W czwartek dzień imienin naszego Pana Organisty Jarosława. Msza św. w int. Pana Organisty w czwartek o godzinie 12.00. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.

21 stycznia - Dzień Babci, 22 stycznia – Dzień Dziadka. Babciom i Dziadkom składamy najlepsze życzenia i łączymy je z darem modlitwy. Dla zmarłych prosimy Boga o wieczną nagrodę.

W naszej Parafii trwa kolęda, czyli wizyta duszpasterska. Plan kolędy wywieszony jest w gablotach bazyliki.

Zapowiedzi przedślubne wywieszone są w gablocie bazyliki. Jeśli ktoś znałby przeszkody do zawarcia małżeństwa wymienionych tam osób prosimy o zgłoszenie się do kancelarii parafialnej.

W dniach od 17 do 24 stycznia, jak każdego roku przeżywamy Tydzień Modlitw o jedność Chrześcijan. Program Nabożeństw Ekumenicznych jest wywieszony w przedsionku Bazyliki od strony Klasztoru.

Nasza parafia organizuje w dniach od 15 do 17 kwietnia 2016 r. autokarową pielgrzymkę do Słowacji i Węgier śladami św. Małgorzaty Królewny Węgier i
św. Kingi. Koszt pielgrzymki to 280 zł i 80 euro. Więcej informacji na temat pielgrzymki na stronie internetowej, oraz na plakatach i ulotkach w przedsionkach bazyliki

Składamy serdeczne „Bóg zapłać” za ofiary złożone w minionym tygodniu na potrzeby naszej Parafii, na nasze Zakonne Seminarium Duchowne.

Z naszej rodziny parafialnej do wieczności odeszła + Zofia Szybalska z ul. Wawrzyńca. Polećmy zmarłą i wszystkich nam bliskich zmarłych Bożemu Miłosierdziu: Wieczny odpoczynek racz im dać Panie …

Wszystkim naszym Drogim Parafianom, miłym Gościom i Dobrodziejom życzymy dobrej niedzieli, Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Zbawiciela.

Kanonicy Regularni Laterańscy