ul. Bożego Ciała 26, 31-059 Kraków, tel. (+48) 12-430-59-95

Parafia Bożego Ciała w Krakowie

3 Niedziela Zwykła – 24.01.2016

Ogłoszenia Duszpasterskie

Dzisiejsza niedziela jest 3 Niedzielą Zwykłą w Kalendarzu Liturgicznym Kościoła.

Zapraszamy na Nieszpory w każdą niedzielę i w każdy czwartek o godz. 18.30. Droga Krzyżowa w każdy piątek o godz. 18.30.

W Liturgii w tym tygodniu, obchodzić będziemy:

w poniedziałek – święto Nawrócenia Św. Pawła Apostoła
we wtorek – św. biskupów Tymoteusza i Tytusa
w środę – bł. Jerzego Matulewicza, biskupa
w czwartek – św. Tomasza z Akwinu, kapłana i doktora Kościoła; Tego dnia swoje imieniny obchodzi Przeor Klasztoru Bożego Ciała Ks. Tomasz Szatanik. Msza św. w int. ks. Przeora w czwartek o godz. 12.00. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.

W sobotę 30 stycznia o godz. 19.00 Msza św. z modlitwami o uzdrowienie. Serdecznie zapraszamy.W minioną sobotę zakończyliśmy w naszej parafii wizytę duszpasterską czyli kolędę. Wszystkim, którzy nas przyjęli dziękujemy za wspólną modlitwę, życzliwość, dobre słowo i ofiary składane przy okazji kolędy na potrzeby naszej parafii i naszego klasztoru. Jeśli ktokolwiek z różnych powodów nie przyjął kapłana w wyznaczonym przez nas terminie, a chciałby to uczynić, zapraszamy do zakrystii lub kancelarii w celu ustalenia terminu.

W czwartek 28 stycznia w Kościele Katolickim w Polsce obchodzić będziemy XVI Dzień Islamu pod hasłem: „Chrześcijanie i muzułmanie razem wobec przemocy popełnianej w imię religii”. Tego dnia w bazylice OO. Franciszkanów o godz. 15.30 Nabożeństwo Słowa, które poprowadzi Bp Grzegorz Ryś, a następnie wykład na temat problemów w relacjach chrześcijańsko-muzułmańskich. zapraszamy do wzięcia udziału w tym wydarzeniu.

 

W niedzielę 31 stycznia o godz. 14.00 w bazylice OO. Franciszkanów odbędzie się II charytatywny koncert na rzecz Kliniki Kardiochirurgii Dziecięcej. Organizatorzy serdecznie zapraszają. Wstęp wolny. Więcej informacji na plakatach w przedsionkach naszej bazyliki.


Składamy serdeczne „Bóg zapłać” za ofiary na nasze Zakonne Wyższe Seminarium Duchowne i na potrzeby naszej Parafii.


Wszystkim Uczestnikom Ofiary Eucharystycznej, naszym drogim Parafianom, Gościom i Dobrodziejom życzymy miłej niedzieli, Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Zbawiciela.


Kanonicy Regularni Laterańscy