ul. Bożego Ciała 26, 31-059 Kraków, tel. (+48) 12-430-59-95

Parafia Bożego Ciała w Krakowie

4 NIEDZIELA ZWYKŁA – 31.01.2016

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

Dzisiejsza niedziela jest 4 Niedzielą Zwykłą w Roku Liturgicznym Kościoła. Zapraszamy na Nieszpory w każdą niedzielę i w każdy czwartek o godz. 18.30. Droga Krzyżowa w każdy piątek o godz. 18.30.

We wtorek, 2 lutego, przypada Święto Ofiarowania Pańskiego i Dzień Życia Konsekrowanego. Msze św. o godz. 6.30, 8.00, 12.00, 16.00 i 19.00. Prosimy aby na Msze św. przynieść ze sobą świece. Podczas liturgii o 12.00 odbędzie się procesja ze świecami i odnowienie ślubów zakonnych przez naszą Wspólnotę Zakonną. Ofiary składane tego dnia na tacę są przeznaczone na zakony klauzurowe.

W środę wspomnienie Świętego Błażeja, patrona od chorób gardła. Błogosławieństwo świecami ku czci św. Błażeja – w środę – po Mszy o 12.00.

W tym tygodniu przypada 1 czwartek, 1 piątek i 1 sobota miesiąca. Msza św. ku czci Najśw. Serca Pana Jezusa w piątek o 12.00. Msza Święta ku czci Niepokalanego Serca Maryi w sobotę o 12.00. Msza Święta w sobotę o 12.00 jest odprawiana w int. Dobrodziejów Parafii i naszego Klasztoru. Zapraszamy naszych Dobrodziejów którzy wspomagają nas materialnie, i tych którzy za nas nieustannie się modlą.


W pierwszy piątek miesiąca przypada także wspomnienie św. Agaty, dziewicy i męczennicy. Błogosławieństwo chleba i wody ku czci św. Agaty w piątek po wszystkich Mszach św.

Składamy serdeczne „Bóg zapłać” za ofiary składane na potrzeby naszej Parafii i Klasztoru.

Z naszej Rodziny parafialnej do wieczności odeszli + Adam Ciurkot z ul. Krakowskiej, + Krystyna Lisowska z ul. Bocheńskiej, oraz + Władysława Surówka. Polecajmy ich Miłosierdziu Bożemu. Wieczny odpoczynek …

Naszym Drogim Parafianom, miłym Gościom i Dobrodziejom życzymy miłej niedzieli, Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Zbawiciela.

Kanonicy Regularni Laterańscy


fot. Paweł Krzan