ul. Bożego Ciała 26, 31-059 Kraków, tel. (+48) 12-430-59-95

Parafia Bożego Ciała w Krakowie

5 Niedziela Zwykła – 07.02.2016

Ogłoszenia Duszpasterskie

1. Dzisiaj piąta Niedziela Zwykła w Roku Liturgicznym Kościoła – ostatnia przed Wielkim Postem. Zapraszamy na Nieszpory w każdą niedzielę i w czwartek godzinie 18.30.
2. W środę – 10 lutego – Popielec – początek Wielkiego Postu. Obrzęd pokutny posypania głów popiołem w środę na wszystkich Mszach św. o godz. 6.30, 8.00, 12.00, 16.00 i o 19.00. Zapraszamy dzieci, młodzież i dorosłych do tej prastarej praktyki pokutnej. W Środę Popielcową wszystkich wierzących obowiązuje post ścisły i nie można w tym dniu korzystać z żadnej dyspensy.
3. Nabożeństwa Wielkopostne w naszym kościele:
Droga Krzyżowa – w niedzielę po zakończeniu Mszy św. ok. godziny 13.00;
Droga Krzyżowa – w piątek dla dzieci i dla kandydatów do bierzmowania – o godzinie 17.00, dla dorosłych o godz. 18.30.
Gorzkie Żale – w niedzielę o godz. 16.45 z kazaniem pasyjnym, błogosławieństwem Eucharystycznym i ucałowaniem Relikwii Krzyża św.
Godzinki o Męce Pańskiej – w niedziele o godz. 7.40.


4. Kwartalne dni modlitw o ducha Pokuty, dobrą spowiedź i poprawę życia: od Środy Popielcowej do niedzieli włącznie. Od jutra rozpoczyna się Tydzień Modlitw o trzeźwość narodu i wyzwolenie z innych nałogów.
5. Zgodnie z rozporządzeniem Konferencji Episkopatu Polski okres spowiedzi i Komunii Świętej wielkanocnej rozpocznie się w Środę Popielcową i będzie trwał do Uroczystości Trójcy Przenajświętszej - 22 maja 2016 roku.
6. W najbliższą środę o godz. 17.00 spotkanie kandydatów do bierzmowania. Na spotkaniu będzie podany dzień i godzina Sakramentu bierzmowania w tym roku.
7. 11 lutego o 17.00 Dzień Otwarty w Gimnazjum Sióstr Augustianek na ul. Skałecznej. Więcej informacji na plakacie.
8. W czwartek wspomnienie Najświętszej Maryi Panny z Lourdes i 24 Światowy Dzień Chorego. W tym dniu będziemy się modlić za wszystkich chorych z naszej parafii i z naszych rodzin. Sakrament chorych będzie udzielany na Mszy Świętej o godz. 12.00. Prośba serdeczna: pomóżmy chorym z naszych rodzin i chorym sąsiadom w dotarciu na Mszę Świętą w czwartek.
9. Składamy serdeczne „Bóg zapłać” za ofiary składane na potrzeby naszej Parafii i Klasztoru.
10. Z naszej Rodziny parafialnej do wieczności odeszli + Marek Dworak z ul. Dietla i + Wiesław Małek z ul. Dietla. Polecajmy ich Miłosierdziu Bożemu. Wieczny odpoczynek …
Wszystkim Uczestnikom Ofiary Eucharystycznej, naszym drogim Parafianom, Gościom i Dobrodziejom życzymy miłej niedzieli, Bożego błogosławieństwa, opieki Matki Zbawiciela i wstawiennictwa przed Bogiem naszego Patrona: Świętego Stanisława Kazimierczyka.
Kanonicy Regularni Laterańscy