ul. Bożego Ciała 26, 31-059 Kraków, tel. (+48) 12-430-59-95

Parafia Bożego Ciała w Krakowie

1 Niedziela Wielkiego Postu – 14.02.2016

Ogłoszenia Duszpasterskie

W Środę Popielcową rozpoczęliśmy Wielki Post, czas pokuty, nawrócenia i głębszej refleksji nad Tajemnicą Męki i Śmierci Chrystusa Pana. Obecny Wielki Post przeżywamy w roku Nadzwyczajnego Jubileuszu Miłosierdzia.

Droga Krzyżowa:
- w niedziele po Mszy św. południowej - ok. godz. 13.00.
- w piątki - dla dzieci i młodzieży o godz. 17.00
- w piątki - dla wszystkich wiernych o godz. 18.30
Gorzkie Żale w niedziele o godz. godz. 16.45.
Gorzkie żale są połączone z kazaniem pasyjnym, błogosławieństwem Eucharystycznym i ucałowaniem Relikwii Krzyża św. Za udział w Gorzkich Żalach można uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.
Godzinki o Męce Pańskiej - w niedziele o godz. 7.40

Zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu i rozważanie Słowa Bożego. Spotkanie odbędzie się w naszym Klasztorze, w najbliższy wtorek o godzinie 20.00. Spotykamy się przy Kancelarii Parafialnej.

W środę o godz. 17.00 spotkanie dla kandydatów do Bierzmowania z klas trzecich.

Czas Wielkiego Postu to czas modlitwy, trzeźwości i dzieł pokutnych. Podejmijmy te dzieła. Prosimy o modlitwę o nawrócenie grzeszników. Bardzo prosimy, szczególnie teraz w Wielkim Poście o spowiedź i Komunię Świętą. Módlmy się o dobre rekolekcje wielkopostne w naszych szkołach i w naszej Parafii.

1 marca rozpoczynają się zapisy do klas 1 i grup przedszkolnych w Zespole Szkolno przedszkolnym nr 3 przy ul. Miodowej. Dni otwarte szkoły odbędą się 23 lutego i 12 marca. Więcej informacji na plakatach w przedsionkach bazyliki.

Składamy serdeczne „Bóg zapłać” za ofiary składane na potrzeby naszej Parafii i Klasztoru.

Za tydzień w 2 Niedzielę Wielkiego Postu: Dzień Modlitwy, Postu i Solidarności z Misjonarzami. Tę niedzielę będziemy przeżywać pod hasłem „Miłosierni aż po krańce świata”. Ofiary składane na tacę w przyszłą niedzielę będą przeznaczona na misje.

Z naszej Rodziny Parafialnej do wieczności odeszły + Bożenna Kosińska z ul. Krakowskiej i + Maria Grabiec z Placu Wolnica. Polećmy je Miłosierdziu Bożemu. Wieczny odpoczynek …

Wszystkim naszym Drogim Parafinom, Gościom i Dobrodziejom życzymy miłego wypoczynku niedzielnego, zdrowia, Bożego błogosławieństwa i owocnego przeżywania Wielkiego Postu.
Kanonicy Regularni Laterańscy.