ul. Bożego Ciała 26, 31-059 Kraków, tel. (+48) 12-430-59-95

Parafia Bożego Ciała w Krakowie

2 Niedziela Wielkiego Postu – 21.02.2016

Ogłoszenia Duszpasterskie

Dzisiaj, w 2 Niedzielę Wielkiego Postu przeżywamy: Dzień Modlitwy, Postu i Solidarności z Misjonarzami. Tę niedzielę przeżywamy pod hasłem „Miłosierni aż po krańce świata".

Nabożeństwa Wielkopostne w naszej Bazylice:

Droga Krzyżowa:
- w niedziele po Mszy św. południowej - ok. godz. 13.00.
- w piątki - dla dzieci i młodzieży o godz. 17.00
- w piątki - dla wszystkich wiernych o godz. 18.30
Gorzkie Żale w niedziele o godz. godz. 16.45.
Gorzkie żale są połączone z kazaniem pasyjnym, błogosławieństwem Eucharystycznym i ucałowaniem Relikwii Krzyża św. Za udział w Gorzkich Żalach można uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.
Godzinki o Męce Pańskiej - w niedziele o godz. 7.40

Zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu i rozważanie Słowa Bożego. Spotkanie odbędzie się w naszym Klasztorze, w najbliższy wtorek o godz. 19.30. Spotykamy się przy Kancelarii Parafialnej.

W środę o godz. 17.00 spotkanie dla kandydatów do Bierzmowania z klas trzecich.

1 marca rozpoczynają się zapisy do klas 1 i grup przedszkolnych w Zespole Szkolno Przedszkolnym nr 3 przy ul. Miodowej. Dni otwarte szkoły odbędą się 23 lutego i 12 marca. Więcej informacji na plakatach w przedsionkach bazyliki.

W naszej bazylice pragniemy zrealizować 2 plany:
1. to wymiana miecha w organach. Duży miech umieszczony jest nad nawą boczną i wykonany został 53 lata temu. Z uwagi na ekstremalne warunki (zima-lato) oraz długoletnią eksploatację miech uległ całwitemu zużyciu. Liczne pęknięcia i rozdarcia uniemożliwiają dalszą eksploatację organów.
2. inwestycja to krzesła do prezbiterium, między Stallami. Będą ogłaszane na ten cel składki na tace, prosimy także o ofiary indywidualne na ten cel. Znając wielką ofiarność naszych Parafian i Dobrodziejów mamy nadzieję, że uda nam się te cele zrealizować.

Składamy serdeczne „Bóg zapłać" za ofiary składane na potrzeby naszej Parafii i Klasztoru. Dziękujemy za ofiary złożone na tacę na potrzeby misji i misjonarzy.

Z naszej Rodziny Parafialnej do wieczności odeszły + Helena Beneš z ul. Starowiślnej, + Stanisława Gorzałczany z ul. Starowiślnej [zaginiona przed 5 laty] i + Jan Krzywdziak z ul. Wrzesińskiej. Polećmy ich Miłosierdziu Bożemu. Wieczny odpoczynek ...

Wszystkim naszym Drogim Parafinom, Gościom i Dobrodziejom życzymy miłego wypoczynku niedzielnego, zdrowia, Bożego błogosławieństwa i owocnego przeżywania Wielkiego Postu.
Księża Kanonicy Regularni Laterańscy