ul. Bożego Ciała 26, 31-059 Kraków, tel. (+48) 12-430-59-95

Parafia Bożego Ciała w Krakowie

3 Niedziela Wielkiego Postu – 28.02.2016

Ogłoszenia Duszpasterskie

Przeżywamy 3 Niedzielę Wielkiego Postu.

Nabożeństwa Wielkopostne w naszej Bazylice:
Droga Krzyżowa:
- w niedziele po Mszy św. południowej - ok. godz. 13.00.
- w piątki - dla dzieci i młodzieży o godz. 17.00
- w piątki - dla wszystkich wiernych o godz. 18.30
Gorzkie Żale w niedziele o godz. godz. 16.45.
Gorzkie żale są połączone z kazaniem pasyjnym, błogosławieństwem Eucharystycznym i ucałowaniem Relikwii Krzyża św. Za udział w Gorzkich Żalach można uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.
Godzinki o Męce Pańskiej - w niedziele o godz. 7.40

Dziękujemy za modlitwy i za udział w nabożeństwach wielkopostnych. W dalszym ciągu prosimy o udział w Drodze Krzyżowej i Gorzkich Żalach.

Zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu i rozważanie Słowa Bożego. Spotkanie odbędzie się w naszym Klasztorze, w najbliższy wtorek o godz. 19.30. Spotykamy się przy Kancelarii Parafialnej.

W najbliższy czwartek przeżywać będziemy uroczystość bierzmowania. Modlitwom wszystkich parafian polecamy młodzież przyjmującą sakrament dojrzałości chrześcijańskiej.
Ważne informacje dla kandydatów, świadków i rodziców:
    W środę  o godzinie 17.00 w kościele św. Katarzyny próba liturgii przed bierzmowaniem.
       W czwartek kandydaci do bierzmowania przychodzą do kościoła Św. Katarzyny o godz. 17.15; liturgia rozpocznie się o godz. 18.00.


W tym tygodniu przypada 1 czwartek, 1 piątek i 1 sobota miesiąca. Msza św. ku czci Najśw. Serca Pana Jezusa w piątek o 12.00. Msza Święta ku czci Niepokalanego Serca Maryi w sobotę o 12.00.

Trwają zapisy na naszą parafialną pielgrzymkę do Częstochowy, która odbędzie się 24 kwietnia 2016 roku. Informacje o pielgrzymce w przedsionkach Bazyliki.

Za tydzień Ministranci i Schola będą prowadzić kwestę. Każdy będzie mógł wziąć udział w loterii. Ofiary z loterii będą przeznaczone na rzecz organizacji kolonii letnich dla dzieci z najuboższych rodzin naszej parafii.

Dziś przy wejściach do bazyliki kwestę prowadzi Towarzystwo Pomocy Świętego Brata Alberta. Zbierane ofiary przeznaczone są na pomoc dla ubogich i bezdomnych. Bóg zapłać za okazaną pomoc i wsparcie tej pięknej działalności Towarzystwa.

Składamy serdeczne „Bóg zapłać" za ofiary składane na potrzeby naszej Parafii i Klasztoru. Dziękujemy za ofiary indywidualne złożone na remont organów i na krzesła do prezbiterium naszej bazyliki.

Z naszej Rodziny Parafialnej do wieczności odszedł + Lech Kłeczek z ul. Warszauera. Polećmy go Miłosierdziu Bożemu. Wieczny odpoczynek ...

Wszystkim Uczestnikom Ofiary Eucharystycznej, naszym Drogim Parafianom, Gościom i Dobrodziejom życzymy miłej niedzieli, Bożego błogosławieństwa oraz opieki Matki Zbawiciela i św. Stanisława Kazimierczyka.
Księża Kanonicy Regularni Laterańscy