ul. Bożego Ciała 26, 31-059 Kraków, tel. (+48) 12-430-59-95

Parafia Bożego Ciała w Krakowie

5 Niedziela Wielkiego Postu – 13.03.2016

Ogłoszenia Duszpasterskie

Przeżywamy 5 Niedzielę Wielkiego Postu. Za tydzień rozpoczną się w naszej Parafii Rekolekcje Parafialne, abyśmy jak najlepiej przygotowali się na przeżycie Świąt Wielkanocnych. Rekolekcje będą trwały w niedzielę, poniedziałek i wtorek. Już dziś zaplanujmy sobie czas na rekolekcje.

Za tydzień Niedziela Palmowa – Niedziela Męki Pańskiej. Poświęcenie palm na wszystkich Mszach. Uroczysta Msza poprzedzona procesją z palmami rozpocznie się przy wejściu do klasztoru o godz. 11.00. Po tej Mszy Świętej konkurs dla dzieci na najpiękniej wykonaną palmę. Przewidziane są nagrody. Zachęcamy do udziału w konkursie.

Nabożeństwa Wielkopostne w naszej Bazylice:
Droga Krzyżowa:
- dzisiaj po Mszy św. południowej - o godz. 13.00.
- w piątek dla wszystkich wiernych o godz. 19.30. W piątek nie będzie Drogi Krzyżowej o 17.00 ani o 18.30. Będzie jedna Parafialna Droga Krzyżowa o 19.30. Tę Drogę Krzyżową odprawimy wokół bazyliki: z lampionami. Zapraszamy serdecznie na tę Drogę Krzyżową dzieci, młodzież i dorosłych.
Gorzkie Żale w niedziele o godz. godz. 16.45. Gorzkie żale są połączone z kazaniem pasyjnym, błogosławieństwem Eucharystycznym i ucałowaniem Relikwii Krzyża św.
Godzinki o Męce Pańskiej - w niedziele o godz. 7.40.

Zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu i rozważanie Słowa Bożego. Spotkanie odbędzie się w naszym Klasztorze, w najbliższy wtorek o godz. 19.30. Spotykamy się przy Kancelarii Parafialnej.

W sobotę Uroczystość Świętego Józefa, Oblubieńca Najświętszej Maryi Panny. Od 300 lat, od 1715 roku, Święty Józef jest Patronem Miasta Krakowa. Zapraszamy do serdecznej modlitwy na Mszach Świętych w sobotę do naszego Świętego Patrona, Świętego Józefa.

W Kancelarii Parafialnej i w zakrystii można zapisywać chorych na spowiedź i Komunię Św. w domach. Odwiedziny chorych będą w Wielki Wtorek, 22 marca 2016.

Trwają zapisy na naszą parafialną pielgrzymkę do Częstochowy, która odbędzie się 24 kwietnia 2016 roku. Informacje o pielgrzymce w przedsionkach Bazyliki.

„Bóg zapłać” za ofiary na potrzeby Parafii. Dziękujemy za kolejne ofiary indywidualne na remont organów i na nowe krzesła do prezbiterium naszej Bazyliki.

Wszystkim Uczestnikom Ofiary Eucharystycznej, naszym Drogim Parafianom, Gościom i Dobrodziejom życzymy miłej niedzieli, Bożego błogosławieństwa, opieki Matki Najświętszej i Świętego Stanisława Kazimierczyka.

Księża Kanonicy Regularni Laterańscy