ul. Bożego Ciała 26, 31-059 Kraków, tel. (+48) 12-430-59-95

Parafia Bożego Ciała w Krakowie

Niedziela Palmowa Męki Pańskiej – 20.03.2016

palmowa2016Ogłoszenia Duszpasterskie 
Dziś Niedziela Palmowa Męki Pańskiej, ostatnia niedziela Wielkiego Postu, w Liturgii świętej wspominamy uroczysty wjazd Chrystusa Pana do Jerozolimy.

W dzisiejszą niedzielę rozpoczynamy Rekolekcje Wielkopostne. Witamy w naszej Rodzinie Parafialnej Ojca Zbigniewa Góreckiego, Jezuitę, który będzie przewodniczył naszym Rekolekcjom. Rekolekcje będą trwały dzisiaj, w poniedziałek i wtorek. Nauki będą głoszone na Mszach Świętych o godzinie 8.00, 12.00 i 19.00. Jest Wielki tydzień w roku Miłosierdzia: czas szczególnej łaski Boga i czas Słuchania Bożego Słowa. Skorzystajmy z Rekolekcji i ze spowiedzi w czasie rekolekcji.

Droga Krzyżowa dziś o godz. 13.00. Gorzkie Żale o godz. 16.45.

We wtorek od godz. 8.00 odwiedzimy chorych zgłoszonych do spowiedzi i Komunii Świętej Wielkanocnej.

Zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu i rozważanie Słowa Bożego. Spotkanie odbędzie się w naszym Klasztorze, w najbliższy wtorek o godz. 20.00, po Mszy Świętej. Spotykamy się przy Kancelarii Parafialnej.

Porządek nabożeństw Świętego Triduum Paschalnego:
Wielki Czwartek – Msza Święta Wieczerzy Pańskiej o godz. 19.00 po Mszy św. przeniesienie Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie do „Ciemnicy”. Adoracja w „Ciemnicy” potrwa do godziny 22.00.
Wielki Piątek – Liturgia Męki Pańskiej, Adoracja Krzyża Świętego i Komunia św. o godz. 19.00. W tym dniu nie odprawia się Mszy św. Po nabożeństwie przeniesienie Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie do Grobu Pańskiego. Adoracja przy Grobie Pańskim będzie trwała do godziny 24.00. Wznowienie adoracji w sobotę o godz. 6.00. Bazylika od 24.00 do 6.00 będzie zamknięta.
Po zakończeniu Liturgii w Wielki Piątek rozpoczęcie Nowenny do Miłosierdzia Bożego.
W Wielki Piątek Droga Krzyżowa ulicami Kazimierza, rozpoczęcie o godz. 15.00 przy naszej Bazylice Bożego Ciała, zakończenie na Skałce.
W Wielki Piątek obowiązuje post ścisły i nie można korzystać z dyspensy, a używanie w tym dniu alkoholu byłoby znakiem braku szacunku dla Męki Pańskiej.
Wielka Sobota - Liturgia Wigilii Wielkanocnej i uroczysta Msza św. o godz. 19.00. W tym dniu przynosimy ze sobą do kościoła świece.

Poświęcenie pokarmów w Wielką Sobotę od godz. 10.00 do godz. 17.00, co pół godziny.
W Wielką Sobotę zachęcamy wiernych do powstrzymywania się od pokarmów mięsnych, czyli do postu jakościowego.

W Wielki Czwartek, Piątek i Sobotę Liturgia Godzin zwana „Ciemną Jutrznią” o godz. 7.00 rano. W te dni Komunię świętą udziela się tylko w czasie nabożeństw.

Dyżur księży w konfesjonale i możliwość skorzystania z Sakramentu Pokuty w Wielki Piątek i w Wielką Sobotę od godz. 7.00 – 19.00.

REZUREKCJA – uroczysta procesja wokół kościoła i Msza św. w niedzielę o godz. 6.00. Zapraszamy na procesję Arcybractwo, zapraszamy dzieci, młodzież i dorosłych do Asysty Procesyjnej, zapraszamy Służbę Liturgiczną Ołtarza, Ministrantów i Lektorów.

Suma w Uroczystość Zmartwychwstania Pańskiego o godz. 11.00.
Zachęcamy wszystkich naszych Parafian i Gości do licznego udziału w Świętym Triduum Paschalnym.

Trwają zapisy na naszą parafialną pielgrzymkę do Częstochowy, która odbędzie się 24 kwietnia 2016 roku. Informacje o pielgrzymce w przedsionkach Bazyliki.

„Bóg zapłać” za ofiary na potrzeby Parafii. Dziękujemy za kolejne ofiary indywidualne na remont organów i na nowe krzesła do prezbiterium naszej Bazyliki.

Z naszej rodziny Parafialnej do wieczności odeszły + Stanisława Połeć z ul Jakuba i + Barbara Wydra z ul Halickiej. Polećmy je Miłosierdziu Bożemu. Wieczny odpoczynek…

Wszystkim Uczestnikom Ofiary Eucharystycznej, naszym Drogim Parafianom, Gościom i Dobrodziejom życzymy miłej niedzieli, Bożego Błogosławieństwa i obfitych łask płynących z przeżycia Wielkiego Tygodnia. Pozdrawiamy ludzi chorych, starszych i samotnych zapewniając ich o modlitwie i duchowej łączności. Świętego Stanisława Kazimierczyka prosimy o szczególną pomoc i opiekę.

Księża Kanonicy Regularni Laterańscy